Обласний конкурс "Учитель року – 2016"

Протягом 19-22 січня у Кривому Розі проходив фінальний етап ІІ туру (обласного) конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Історія».

Із десяти фіналістів, заявлених на цей етап конкурсу після відбіркових випробувань, участь у ньому взяли 7 вчителів історії з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу, Нікополя та із сільських районів – Томаківського, Широківського та Юріївського.
Конкурс урочисто відкрили заступник начальника управління освіти та науки Криворізької міської ради  Тетяна Басова; голова журі, директор Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" та Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" д-р Ігор Щупак; голова оргкомітету конкурсу, завідуюча НМЛ гуманітарних дисциплін
кафедри гуманітарної освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Базилевська, члени журі та творчі колективи Кривого Рогу.
Серед основних видів чотирьохденної роботи на конкурсі були: «майстер-клас», що проводився із вчителями-фіналістами, урок із історії України чи всесвітньої історії у 6-11 класах, інтерв'ю з учасником, який представляв власний досвід роботи у довільній формі. Також презентувалось уміння вчителем володіти сучасними ІT-технологіями, що передбачало у короткий час розміщення інформації про перебіг конкурсу на власному Інтернет-ресурсі. 
При визначенні переможців журі керувалося низкою встановлених критеріїв, враховуючи педагогічну майстерність конкурсантів, раціональність вибору та реалізацію комплексу засобів навчання відповідно до дидактичних функцій уроку та «майстер-класу», подання навчального матеріалу із врахуванням вікових та психологічних особливостей учнів, вільне володіння фактичним програмним матеріалом з історії України та всесвітньої історії. Звертало увагу на оцінювання та контроль навчальних досягнень учнів на конкурсному уроці вміле і доцільне поєднання сучасних освітніх технологій із темою і змістом уроку.
Переможцями обласного етапу конкурсу "Учитель року-2016" стали:
 
І місце– Власова Наталія Сергіївна, вчитель історії другої категорії СЗШ №15 м. Дніпропетровська (педагогічний стаж роботи – 9 років);
ІІ місце– Манько Марина Олександрівна, вчитель історії другої категорії Криворізької спеціалізованої школи із поглибленим вивченням іноземних мов, (педагогічний стаж – 6 років);
ІІІ місце – Пасічна Людмила Миколаївна, вчитель історії вищої категоріїЧаплинської СЗШ Юр’ївського району,(педагогічний стаж – 24 роки).
 
За матеріалами сайту http://doippo.dp.ua