10 грудня у Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулось вручення державних нагород 34 мешканцям нашої області. Серед них – освітяни, науковці лікарі, актори, спортсмени, донори. Почесне звання «Заслужений працівник освіти України» було присвоєно директору Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» д-ру Ігорю Щупаку.

З сумом повідомляємо, що 8 грудня помер Соломон Кіселевич Флакс – голова Ради євреїв-ветеранів Дніпра, полковник у відставці, один із визнаних лідерів єврейської громади.

Інститут «Ткума» і Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» висловлюють щирі співчуття родичам та близьким Соломона Кіселевича.

 

02 грудня у Музеї «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні» презентація двох документальних фільмів проекту «Більше, ніж Крим», які зняв Інститут геостратегії імені Ісмаїла Гаспринського. Герої цих стрічок присвятили своє життя боротьбі за право кримськотатарського народу вільно жити на своїй Батьківщині. Під час заходу, який зібрав чимало гостей – мусульман, християн, іудеїв – було продемонстровано фільми:

15 листопада у Києві відбувся семінар «Голокост: факти, меморіалізація, уроки», організований Меморіальним Центром Голокосту «Бабин Яр» спільно з партнерами – United States Holocaust Memorial Museum та UNESCO. До участі у науково-практичному заході було запрошено заступника директора з наукової роботи Інституту «Ткума» д-ра Єгора Врадія та д-ра Ігоря Щупака.

15 листопада у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулось відкриття виставки «За нашу і вашу свободу 1968–2018 років», присвяченої 50-річчю виступів дисидентів на захист Празької весни. З вітальним словом до гостей звернулися заступник міністра промисловості і торгівлі Чеської республіки Іржі Гавличек, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської республіки Радек Матула, радник міського голови та член правління Дніпровської єврейської громади Олег Ростовцев, керівник наукового відділу Музею Голокосту д-р Денис Шаталов.