15 червня в Інституті «Ткума» пройшла лекція відомого ізраїльського екскурсовода, письменника, журналіста Ігоря Торіка (Єрусалим), присвячена історіям і загадкам біблійної археології.

7-8 червня 2018 у Києві відбувся семінар-практикум «Патріотично-просвітницька місія сучасного музею». Організатором заходу стали Міністерство культури України та Національний музей історії України у Другій світовій війні. Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» у роботі семінару було представлено директором д-ром Ігорем Щупаком та науковими співробітниками Владиславом Базилевським та д-ром Денисом Шаталовим, а загалом же в ньому взяло участь більше 150 музейників та істориків з усієї країни.

Під час роботи Міжнародного книжкового форуму – «Книжковий Арсенал – 2018» (30 травня – 3 червня 2018 р.) наукові співробітники Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» взяли участь у організації та проведенні низки важливих публічних заходів.

24 травня у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулася акція на згадку дніпровських майстрів пензля – Давида і Олександра Пілко.

Автору цієї акції, Алексу Висоцькому, пощастило довго і плідно товаришувати з обома – сином та батьком. В рамках акції в залах Музею експонуються твори, етюди, фотоматеріали і батька, і сина. Також виставлені декілька творів Алекса Висоцького, зокрема композиція «Чай Висоцького та цукор Бродського».

22 травня 2018 р. Музей українського живопису (м. Дніпро) подарував Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» графічні твори майстрів – членів Національної спілки художників України: авторський естамп Г.П. Полевого «Пам’ятайте про злочини фашизму» (1961 р.) із серії «Проти безумства війни» та роботу Ф.М. Клименка «Бухенвальд» (1984) із серії «Набат століття». Картини знайдуть належне місце в колекціях нашого Музею.