23 лютого у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулись урочисті заходи, присвячені пам’яті жертв радянської депортації чеченського та інгуського народів (1944 р.), а також пам’яті видатного лідера кримськотатарського народу Номана Челебіджіхана (1885–1918 рр.). Саме 23 лютого 1944 р. війська НКВС СРСР розпочали тотальну депортацію чеченського та інгуського народів, в ході якої, за різними оцінками, було вигнано з території Чечено-Інгуської АРСР до Середньої Азії та Казахстану від 500 до 650 тисяч чеченців та інгушів. Частину людей, переважно літніх, жінок та дітей з високогірних районів, було знищено на місці.

Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» запрошує усіх небайдужих та зацікавлених, хто хоче розібратися в українських цінностях та готовий до їхнього оновлення, на презентацію книги «ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ», що відбудеться 25 лютого 2020 р. о 17:00.

Презентацію проводитимуть співавтори книги:

Ян Валєтов – письменник;

Сергій Гайдай – політтехнолог;

Олесь Доній – громадський діяч, упорядник збірки;

Ігор Щупак – історик.

 31 січня у Штабі Повітряного командування «Схід» ЗСУ (Дніпро) пройшло заняття, присвячене Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. Лекцію-бесіду «Голокост – український вимір Катастрофи» провів заступник директора з наукової роботи Інституту «Ткума» д-р Єгор Врадій.

27 січня у Музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» пройшла урочиста церемонія, присвячена Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.

24 січня науковий співробітник Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Валентин Рибалка провів інтерактивну лекцію для офіцерів повітряного командування «Схід», приурочену до Дня соборності України. Тема освітнього заняття – «Бій під Крутами та злука УНР – ЗУНР у контексті української історії початку XX ст.».