Всеукраїнський педагогічний семінар відбувся у м. Суми

24-25 листопада у м. Суми проходив Всеукраїнський педагогічний семінар, учасниками якого стали вчителі історії та методисти з різних областей України. Тема семінару була озвучена як «Сучасні мультимедійні технології у викладанні історії Другої світової війни та Голокосту». Семінар було проведено завдяки підтримці Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини (Claims), Американського єврейського об’єднаного розподільчого комітету (Joint), Голландського єврейського гуманітарного фонду (DutchFond), за сприяння Міністерства освіти і науки України. Організаторами виступили Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Український інститут вивчення Голокосту «Ткума».

 Модераторами семінару були в.о. ректора Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, д-р історичних наук, доцент Юрій Нікітін (Суми), керівник освітнього відділу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Ірина Піскарьова (Дніпропетровськ), вчитель історії СЗОШ №8 Олег Рудий (Хмельницький). Під час роботи семінару відбулася низка презентацій вчителів та методистів з різних шкіл України з теми використання мультимедійних технологій на уроках історії. Валентин Рибалка, науковий співробітник Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» розповів про використання сучасних мультимедійних розробок на прикладі експозиції Музею Голокосту.

  У рамках семінару наукові співробітники Інституту «Ткума» та Музею Голокосту Владислав Базилевський, Валентин Рибалка та Ірина Радченко провели презентацію мобільних виставок з теми «Голокост в Україні» та «Праведники народів світу» у школах м. Суми. У школі № 9 виставка була організована для учнів 9-11 класів. У школі № 2 учні 8-11 класів із зацікавленням слухали доповідь про діяльність Інституту «Ткума» та функціонування Музею Голокосту у Дніпропетровську. Також науковий співробітник Музею Голокосту Валентин Рибалка провів заняття з оформлення творчих та наукових робіт для фіналу Міжнародного конкурсу та Малої академії наук для учнів 9-11 класів

  Наприкінці семінару відбулося засідання круглого столу за участі освітян. Модераторами виступили І. Піскарьова та О. Рудий. Під час засідання всіх учасників семінару було нагороджено почесними сертифікатами.