Підсумковий семінар "Формування концепції історичного музею"

17 – 18 жовтня 2017 р. у Харкові пройшли зустрічі та дискусії музейних фахівців  в рамках проекту «Музеологічні зустрічі. Формування концепції історичного музею», організованого Кластером EUNIC Україна, до якого входять культурні центри Австрії, Великобританії, Греції, Італії, Німеччини, Польщі, Франції, Чехії за підтримки EUNIC Cluster fund. Учасниками підсумкової конференції були 16 музейних експертів з України та 8 фахівців з європейських музейних та культурних інституцій.

Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» на цій конференції представляв керівник наукового відділу д-р Єгор Врадій, який разом із Михайлом Зубарем, завідувачем науково-дослідним відділом видавничої роботи, зв’язків з громадськістю та виставкових експозицій Національного музею Тараса Шевченка (Київ) та Олександром Антонцем, керівником Майстерні музейних проектів (Суми) наприкінці червня цього року відвідали провідні музеї Республіки Польща. Тоді українські музейні фахівці оглянули експозиції Музею польських євреїв Полін, Катинського музею, Музею Варшавського повстання, Музей Варшави, а також експозиції Музеїв Гданська – Музей Другої світової війни, музейну експозицію Європейського центру Солідарності, Музей еміграції (Гдиня) та ін.

Під час дискусії у Харкові, учасницею якої у якості польського експерта виступала д-р Ханна Венгжинек (Музей історії польських євреїв Полін), учасники обговорили актуальні для сучасної музеології проблеми: чи існують можливості оптимального поєднання нараційних та об’єктних стратегій розбудови сучасних музеїв? Як сучасні музеї змінюють міський простір навколо себе? Яка роль історико-символічної локалізації музею і чи можливо (та чи потрібно) її подолати? Було також презентовано результати робочої поїздки до Польщі та запропоновано висновки й рекомендації щодо формування концепції сучасного історичного музею на основі досвіду сучасних польських експозицій.