Освітня програма для школярів із Запоріжжя

23 липня ми в Інституті «Ткума» і Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» були раді зустрічати чудову групу школярів із Запоріжжя – під керівництвом нашого давнього друга Миколи Колодяжного (Благодійний фонд «Імпульс. ЮА»).

Пан Микола є ініціатором створення у Запоріжжі дуже важливої ініціативи – Фонду, метою якого є допомога дітям, які опинились у складних життєвих обставинах. Нерідко – це діти з неповних або багатодітних, малозабезпечених родин, із сімей, що переселяються. Тож у цій організації намагаються допомогти їм подолати життєві труднощі та проблеми, соціалізуватись і досягти всебічного гармонійного розвитку.

Під час свого візиту до Дніпра гості відвідали наш Музей, екскурсію яким провела науковий співробітник д-р Олена Іщенко. Керівник освітніх програм Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова розповіла школярам про ті проекти (зокрема, міжнародні), до участі у яких діти матимуть змогу долучитися.

Д-р Ігор Щупак провів інтерактивне заняття, присвячене пропаганді у нацистській Німеччині та загалом механізмам її формування: що таке дегуманізація? Яким чином формувався образ ворога у нацистській Німеччині? Якими є шляхи та механізми пропаганди? Що таке антисемітизм і українофобія? Це – лише неповний перелік питань, які активно обговорювалися з учнями під час заняття.

А потім була оглядова екскурсія містом, яку провів науковий співробітник Музею Валентин Рибалка. Дякуємо за ваші чудові розумні очі, допитливість та жагу до нових знань! Сподіваємось, це не останній візит пана Миколи і його вихованців до Дніпра, і наша співпраця обов’язково продовжиться й надалі.