Педагогічні семінари у м.Рівне

15 березня у м. Рівне на базі гімназії «Гармонія» відбувся обласний семінар для вчителів історії «Уроки війни та Голокосту– уроки толерантності», організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» спільно з Рівненським інститутом післядипломної педагогічної освіти, Кабінетом суспільно-гуманітарних предметів Управління освіти Рівненського міського виконавчого комітету.

Керівник освітнього відділу Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова звернула увагу учасників семінару на важливість вивчення теми Другої світової війни через історію власної родини. Своїм досвідом використання цієї методики на уроках історії поділився вчитель історії та правознавства Рівненського економіко-правового ліцею Олександр Конончук, який виступив із доповіддю «Рівне під час Другої світової війни: історія однієї родини».

Науковий співробітник Музею Голокосту Марина Стрільчук розповіла про використання сучасних мультимедійних технологій на прикладі Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та про можливості використання мультимедіа на уроках історії. Також було презентовано освітні пересувні виставки – мобільні стенди, присвячені історії Голокосту в Україні та Праведникам народів світу.

16 березня відбувся освітній семінар для вчителів історії Рівненського району та презентація мобільних виставок для школярів на базі Великоомелянського НВК «Школа-гімназія», а вже наступного дня наукові співробітники Інституту «Ткума» та Музею Голокосту провели уроки толерантності для учнів Рівненського економіко-правового ліцею та природничо-математичного ліцею «Елітар».

Наукові співробітники познайомили учасників освітніх заходів із програмами та проектами Інституту та Музею Голокосту, до яких можуть долучитися не лише вчителі, а й школярі та студенти. Також вони розповіли про умови участі у XIII Міжнародному конкурсі творчих робіт школярів та вчителів історії «Уроки війни та Голокосту– уроки толерантності», який щорічно проводить Інститут «Ткума» за сприяння Міністерства освіти і науки України та підкреслили, що цього року фінал конкурсу відбудеться у вересні 2016 р. у Києві та стане частиною низки заходів, присвячених 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру.