Семінар для українських освітян в Ізраїлі

26 жовтня – 3 листопада на базі Міжнародної школи вивчення Катастрофи Яд Вашем відбувся семінар для вчителів історії, методистів та керівників освітніх програм Білорусі та України.

Учителі та освітяни, що увійшли до складу української групи, активно співпрацюють з Інститутом«Ткума». Вони є постійними учасниками освітніх та наукових програм, а також долучають до дослідження теми Голокосту своїх учнів та колег. Про теорію та практику методики викладання історії Другої світової війни й Голокосту ці вчителі знають не з чуток.

Треба віддати належне, програма семінару цілком відповідала рівню підготовки вчителів. Учасники мали нагоду поспілкуватись не тільки зі співробітниками Школи Яд Вашем та Меморіалу, а й з відомими ізраїльськими вченими. Серед лекторів – д-р Арон Шнеєр, д-р Ілля Лур’є, д-р Мордехай Юшковський, д-р Михайло Вайскопф та інші.

У ході восьмиденного семінару учасники заглибилися в теорію методики викладання історії Другої світової війни та Голокосту, ознайомилися з практичними напрацюваннями Яд Вашем, а також поділилися власним педагогічним і дослідницьким досвідом,  методичними  напрацюваннями.  Насичена програма включала лекції та доповіді, «круглі столи» та дискусії.

Багато часу було виділено для обговорень та презентацій учасників. Тема Голокосту має невичерпний освітній та виховний потенціал, що й продемонстрували у своїх виступах вчителі – хтось зі своїми дітьми робить справжні наукові дослідження, хтось – невеликі публіцистичні розвідки з історії євреїв рідного міста.

Традиційно, організатори запланували насичену екскурсійну програму. Окрім детальної екскурсії по самому меморіальному комплексу Яд Вашем, учасники побували у Музеї Ізраїлю, доторкнулись до Стіни Плачу, піднялись на фортецю Масада, пірнули у води Мертвого моря, побували в Йорданській долині, біля Галілейського моря та на Голанських висотах. І все це у супроводі одного з найкращих гідів країни – Рози Златопольської.

Семінар став відмінним майданчиком для визначення   перспектив   спільної   роботи   Інституту «Ткума»  з  учителями  та  методистами  України.  Захід надихнув вчителів на нові освітні проекти.