Музейно-освітній семінар для освітян Кіровоградської області

21 квітня Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» та Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» провели черговий семінар для вчителів Кіровоградської області. Зустріч почалася з екскурсії Музеєм Голокосту, яку для гостей провів науковий співробітник Інституту «Ткума» Валентин Рибалка. Під час її проведення учасники семінару отримали можливість відвідати нову експозицію «Голокост у контексті всесвітньої історії. Трагедії ХХ ст.», відкриття якої відбулося 19 квітня.

Директор Інституту «Ткума» та Музею Голокосту д-р Ігор Щупак презентував власні розробки – підручник зі всесвітньої історії для 7-го класу, а також мультимедійну версію підручника з всесвітньої історії для 11-го класу, яка викликала неабияке зацікавлення у присутніх. Вчителі відзначили необхідність та ефективність застосування мультимедійних навчальних матеріалів на уроках історії.

Зацікавлення вчителів викликала також презентація посібника «Революція Гідності та сучасна війна проти України». Учасники семінару зазначили, що сьогодні для них існує проблема: як викладати учням неоднозначні та трагічні події, що відбулися в Україні у 2013–2014 рр. Виникло питання, чи треба взагалі говорити про це на уроках, і як правильно сформулювати єдине бачення сучасних історичних процесів в Україні. Презентований д-ром Ігорем Щупаком посібник містять визначення основних понять Революції Гідності, а також приклад аналізу українськими вченими етапів подій на Євромайдані та перебігу російської агресії проти України, а також – посилання, що показують правдивість викладених фактів.

Зустріч із освітянами Кіровоградщини завершилася неформальним спілкуванням із д-ром Ігорем Щупаком та керівником освітніх програм Інституту «Ткума» Іриною Піскарьовою щодо можливих шляхів подальшої співпраці.