Всеукраїнський семінар для вчителів і методистів з викладання Голодомору і Голокосту в новій українській школі

9-10 вересня у Києві, у рамках спільного проекту Українського інституту вивчення Голокосту«Ткума», Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокосту в Україні» та Яд ва-Шем "Вивчення Голокосту в Україні для формування атмосфери толерантності», д-р Ігор Щупак та координатор освітніх програм Інституту "Ткума" Ірина Піскарьова  взяли участь у Всеукраїнському семінарі для вчителів історії, права та соціальних наук з викладання історії Голокосту і Голодомору в українських школах.

Говорячи про методи викладання Голодомору, Голокосту та інших геноцидів, д-р Ігор Щупак розповів про приклади роботи Інституту «Ткума» та Музею Голокосту з дослідження і викладання цих тем. Він розповів про практику розробки і застосування методики викладання Голокосту, яка дозволяє викладачам включати до занять викладання складних тем, пов'язаних із питаннями прав людини, толерантності, антисемітизму, расизму, і отримувати уявлення про всю складність проблем геноциду і масового насильства. Розгляд Голокосту в контексті історії України і ряду інших геноцидів забезпечує унікальні освітні і навчальні можливості для реалізації людських цінностей. 

Продовжити тему семінару, Валентини Kyрилів, директор освітнього напряму Центру вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій (Торонто, Канада). Дослідниця розповіла про новий підхід до викладання історії, що акцентує увагу на активізації пізнавальної діяльності учня, виробленні критичного та історичного мислення в учнів, які не повинні боятися працювати з різноманітними джерелами інформації. Голодомор розглядається поряд із Голокостом та іншими геноцидами, що відбувалися на українських теренах.
Наприкінці семінару відбулося обговорення нових можливостей для навчання та вивчення складного характеру геноцидів шляхом застосування порівняльних підходів, а також групової роботи.