Всеукраїнський педагогічний семінар

27–28 січня пройшов педагогічний семінар, присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту та 70-річчю визволення Аушвіца, в якомувзяли участь вчителі історії та методисти з різних куточків України. Семінар передбачав обмін досвідом у сфері викладання історії Другої світової війни та Голокосту, обговорення можливостей використання виховного та освітнього потенціалу цих тем, а також проблем викладання Другої світової війни та Голокосту в умовах сучасної війни проти України.

Програма семінару була досить різноплановою і включала багато видів діяльності. 

Під час, умовно кажучи, теоретичної частини учасники знайомились із методикою роботи з історичними джерелами, про яку розповіла д-рФаїна Винокурова, заступник директора Державного архіву Вінницької області, провідний джерелознавець з історії Голокосту в Україні. Д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», автор шкільних підручників з всесвітньої історії та історії України, розказав про актуальні проблеми підручникотворення та представив до уваги вчителів власний, ще не опублікований підручник з історії Середніхвіків для сьомого класу, і мультимедійний підручник «Всесвітня історія. 11 клас», розроблений Інститутом «Ткума» спільно з ТМ «Розумники» на основі, знов таки, авторського підручника Ігоря Щупака.
Учасники, що заздалегідь підготували презентації своєї роботи, продемонстрували чудові зразки методичних напрацювань та ідей для використання виховного потенціалу вивчення геноцидів.
Абсолютно новим видом роботи на семінарах «Ткуми» став майстер-клас від Світлани Адашкевич, та Галини Корсунової, керівників гуртка образотворчого мистецтва Надєждівського НВК Криворізького району Дніпропетровської області. Вони продемонстрували можливості вивчення теми Голокосту через декоративно-прикладне мистецтво. Разом з іншими учасниками семінару пані Адашкевич та Корсунова робили «ляльки-мотанки» та ліпили композиції з солоного тіста (мукасольки).
У рамках програми семінару вчителі стали учасниками Церемонії пам’яті до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та урочистого відкриття виставки «Нацистський німецький табір смерті – концентраційний табір Аушвіц», розробленої Польським державним музеєм Аушвіц-Біркенау. А потім взяли участь у круглому столі «Тоталітаризм, Голокост та сучасна війна».
Під час семінару відбулась також презентація поетичного циклу «Моя пам’ять» Людмили Некрасовської, голови Дніпропетровської секції союзу літераторів.
Ірина Піскарьова, керівник освітнього відділу «Ткуми» та Музею, потурбувалась про вечірню програму для вчителів: на кінець першого дня семінару учасників чекала вистава «Діти Голема» (за мотивами п’єси Вікторії Орті). Молодіжний театр «Маленька сцена» раніше виступав із цією п’єсою у Будинку творчості та в арт-центрі «Квартира» і спеціально на запрошенняІрини Піскарьової погодили грати її у стінах Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» перед учасниками семінару.
На завершення семінару вчителі долучились до засідання Дніпровського історичного клубу, де відбулась презентація та обговорення фільму «Холодний Яр».