Методичний семінар для вчителів Кіровоградщини

26 листопада на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського (КОІППО) відбувся методичний семінар «Особливості викладання Другої світової війни та Голокосту в умовах сучасної війни проти України». На запрошення КОІППО та особисто Юрія Митрофаненка, старшого викладача кафедри теорії та методики середньої освіти, провести семінар, до Кіровограду прибули д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», та Ірина Піскарьова, керівник освітніх програм «Ткуми» та Музею.

Запропонована тема семінару є наразі дуже актуальною та користується великим попитом у вчительських колах. До Інституту «Ткума» надходять запрошення від обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та методичних об’єднань із проханням прочитати лекцію про те, як об’єктивно доносити до учнів інформацію про історію Другої світової війни та Голокосту, про нацизм і фашизм в умовах російської пропаганди, що нівелює поняття та викривлює історичні факти. 

Лекція Ігоря Щупака викликала жваве обговорення серед учасників семінару у КОІППО. Учителі ділились своїм досвідом, проблемами, з якими стикаються під час викладання Другої світової війни та Голокосту, та своїм баченням сучасної ситуації в Україні.
Вразила учителів порівняльна характеристика тоталітарних режимів, яку представив лектор. Присутні відзначають, що це зрозумілий і доступний спосіб боротьби із пропагандою.Адже учні, визначаючи риси тоталітарних держав, самі приходять до висновку, що вони не характерні для України. А значить звинувачення щодо панування фашизму в нашій державі не є об’єктивними.
Завершився семінар неформальним спілкуванням із вчителями, під час якого Ірина Піскарьова представила учасникам освітні програми Інституту «Ткума» та ознайомила з виданою літературою.