УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

ЩОРІЧНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ КОМІСІЇ

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИДАНЬ ІНСТИТУТУ «ТКУМА» НА МІЖНАРОДНОМУ КНИЖКОВОМУ ФЕСТИВАЛІ BOOKSPACE

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

МІЖНАРОДНИЙ МІЖРЕЛІГІЙНИЙ МОЛОДІЖНИЙ СЕМІНАР «КОВЧЕГ»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОСВІТНЬОГО СЕМІНАРУ ІНСТИТУТУ «ТКУМА» ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ ШКОЛЯРІВ, СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА ВЧИТЕЛІВ «УРОКИ ВІЙНИ ТА ГОЛОКСТУ – УРОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ»

Протягом 04-06 жовтня у Києві проходив Фінал XVІІІ Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», організований Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». Захід було присвячено 80-м роковинам трагедії у Бабиному Яру. З-поміж близько 200 творчих робіт, надісланих цього року на Конкурс, до захисту потрапили лише 50, з яких переможцями були визнані:

Студенти:

ІІІ місце 

Ілля Герасименко (Дніпро) – скульптурна композиція «Голокост моїми очима»

Учні:

І місце

Назар Федосеєнко (Миколаївська обл.) – проєкт «Забуттю не підлягає»

ІІ місце 

сімейний тандем онучки та бабусі Анна та Валентини Вітковських (Вінниця) – «Під зіркою Давида і тризубом Володимира, або маловідомі сторінки порятунку українських євреїв односельцями під час Голокосту»

ІІІ місце

Назар Тіхонов (Луганська обл.) – соціологічне дослідження «Волонтерський рух в м. Сєвєродонецьк очима волонтерів та учнівської молоді».

Диплом  за оригінальне втілення творчої ідеї

Гюльтач Гаракішіева (Запоріжжя) – «Стежками дитячих доль: жага до життя»

Диплом за найкращу творчу роботу

Тетяна Рец (Миколаївська обл.) – художня робота «Згаслі Всесвіти»

Надія Векленко (Полтавська обл.) – триптих Реквієм за нездійсненною мрією

Диплом за найкращу мультимедійну роботу –

Ірина  Пригун (Дніпропетровська обл.) – інтерактивна мапа «Декомунізація як форма збереження історичної пам'яті про історію Голокосту»

Диплом за оригінальне втілення творчої ідеї

Владислава Кизимова (Одеса) – «Війна у спогадах одеського хлопчика (за книгою Михайла Бродського «Сабанеев мост»)»

Диплом за кращу роботу нового формату

Анастасія Гридько, Іван Корнієнко, Олександра Середа (Київська обл.) – «Історія (не)байдужості?! (Інтерактивна екскурсія виставкою дитячих малюнків присвячених 75-річчю трагедії Бабиного Яру)»

Вчителі:

І місце

Тетяна Ланевська, Яна Торубарова (Харківська обл.) – «Переслідувані історією: «Подорож» Іди Фінк, або Музей однієї книги» (колаборація історії та мистецтва: творчо-пошуковий проєкт)

Людмила Гуменюк (Вінницька обл.) – розробка заняття факультативного курсу «Історія Голокосту» на тему «Українці – Праведники народів світу»

ІІ місце

Тарас Пилипчук  (Рівне) –  «New views on history»: плани-конспекти уроків історії на тему «Нищівна війна проти Радянського Союзу з точки зору “забутих” жертв націонал-соціалізму»

ІІ місце

Аліна Дяченко  (Хмельницький) – веб-квест «Ніколи знову»

ІІІ місце

Ірина Матковська, Світлана Ярошенко (Вінниця) – «Про геноциди (НЕ)ГРАЮЧИ», або «Збираємо кільця знань»

Диплом за найкраще втілення творчої ідеї

Анна Сизова (Миколаївська обл.) – лепбук «Голокост на Миколаївщині»

Диплом за найкращу мультимедійну роботу

Олена Москаленко (Полтава) – «Escape room» на тему: «Історія Голокосту на Полтавщині»

Диплом за оригінальне втілення творчої ідеї

Євген Ашортіа (Харків) – картки для фасилітації у рамках вивчення історії Другої світової війни, факультативу «Історія Голокосту»

Диплом за найкраще втілення творчої ідеї

Людмила Білоус (Запорізька обл.) – відеопрезентація «Тепер нас врятує пам’ять: Голодомор 1932–1933 рр. на Запоріжжі через призму історичних джерел»

Диплом за найкращу творчу роботу

Сергій Фонталін (Суми) – творча робота «Порожньо…»

Диплом за найкращу творчу роботу

Лілія Волянюк (Тернопільська обл.) –

план-конспект уроку «Позбавлені Батьківщини. Депортація кримських татар»

історичний урок-кейс «Вкрадений Крим»

 

Щиро дякуємо учасниці Фіналу Конкурсу, викладачці Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну Наталії Кваші за проведення екскурсії Меморіальним комплексом «Бабин Яр».

Дякуємо кожному учаснику, за вашу участь у Конкурсі та за ваші креативні неймовірні роботи!