ЗАПРОШУЄМО НА ОНЛАЙН-ЗАНЯТТЯ, ПРИСВЯЧЕНЕ 155-й РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО

Дорогі друзі! Запрошуємо Вас до перегляду онлайн-заняття, присвяченого 155-й річниці від дня народження Андрея Шептицького (світське ім’я Роман Марія Александер Шептицький) – видатного церковного і громадського діяча, духовного провідника українського народу у важкі часи першої половини ХХ століття. Андрей Шептицький був митрополитом Української греко-католицької церкви, яку він очолював майже 44 роки.

Заняття веде д-р Ігор Щупак.

Впродовж усіх років, за будь-якої влади, митрополит Андрей Шептицький був беззаперечним духовним авторитетом для духовенства, для інтелігенції, для простого люду. З ним мусили рахуватися представники кожної влади, що приходила до Галичини: совєтська влада у 1939–1941 рр.; нацистські окупанти; і знову Совєти.

Особливою сторінкою життя та діяльності Андрея Шептицього було те, що він спільно зі своїм братом Климентієм організував цілу систему рятування євреїв силами монахів Української греко-католицької церкви, завдяки чому були збережені життя від 150 до 200 євреїв.

Митрополит Андрей ще не зарахований до святих, ще не визнаний Праведником народів світу. Але йому віддають шану українці, євреї та інші люди, для яких важливими є ті людські, духовні цінності, яких дотримувався Андрей Шептицький.