Презентація книги "Трансформація української національної ідеї" в Інституті "Ткума"

25 лютого до Інституту "Ткума" і Музею "Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні" завітали відомі українські науковці, громадські та політичні діячі – Ян Валєтов, Сергій Гайдай, Олесь Доній. Було проведено низку заходів:

 

-за сприяння Інституту "Ткума" відбулись публічні лекції гостей у провідних вишах Дніпра: Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» та Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. Під час лекцій, де обговорювалися різні питання щодо процесів розвитку України, молодь мала можливість поставити питання шанованим авторам;

-екскурсія Музеєм "Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні", яку провели д-р Ігор Щупак та заступниця керівника наукового відділу Музею  Ірина Радченко. Чималу увагу гостей привернули експозиції, пов’язані з єврейським життям від асиміляції до сіонізму, трагедіями ХХ ст., становленням Держави Ізраїль тощо;

- Вагомою частиною програми була презентація книги «Трансформація української національної ідеї», яку в Інституті «Ткума» проводили Олесь Доній – громадський та культурний діяч, журналіст, упорядник збірки; Ян Валєтов – письменник, співавтор, Сергій Гайдай – політтехнолог, співавтор; д-р Ігор Щупак – співавтор. Презентація книги, що є частиною великого українського проекту із залученням значної кількості провідних науковців, представників інтелігенції, вже відбулася в понад 30 містах України та викликала неабиякий суспільний резонанс, що засвідчила і її представлення у нашому місті.

Дана публікація представляє собою збірку робіт 30 провідних українських істориків, філософів, політологів, культурологів, які мають різні концепції та бачення процесів розвитку України, пропонують різні підходи, однак їх об’єднує бажання привести її до успіху. В своїх статтях співавтори дають відповіді на питання: як розвивалася українська ідея, чому і коли вона «загальмувала», і що слід зробити, щоб українська ідея знову стала українською мрією. Під час заходу учасники окреслили власні погляди і напрацювання на тему становлення нової української мрії та визначення української національної ідеї.

По закінченні виступів авторів збірки відбулася жвава дискусія з аудиторією.