Міжнародний семінар «Прикордонні території: архіви, дослідження, навчання» пройшов у Румунії

06–07 березня 2018 р. у рамках проекту EHRI (European Holocaust Research Infrastructure) у м. Бухарест (Румунія) проходив міжнародний семінар «Прикордонні території: архіви, дослідження, навчання». До участі у заході було запрошено наукового співробітника Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Ірину Радченко.

Серед учасників семінару були науковці та вчителі з різних країн світу (США, Ізраїль, Німеччина, Швеція та ін.), зокрема, проф. Д. Поль (Університет Клагенфурта, Австрія), С. Розен та Л. Праіс (Яд Вашем, Ізраїль), А. Якаб (Меморіальний центр Голокосту, Угорщина), Я. Хлавінка (Інститут історії Академії наук, Словаччина) та ін.

Темою виступу Ірини Радченко стала участь благодійних організацій у допомозі та порятунку євреїв у Румунії та Трансністрії (на основі матеріалів з Меморіального музею Голокосту м. Вашингтон та Національного інституту вивчення Голокосту імені Е. Візеля м. Бухарест). Доповідь викликала інтерес усіх учасників, адже ґрунтовні дослідження з даної проблематики у сучасній історіографії історії Голокосту наразі відсутні. Загалом, формат семінару (воркшоп) дозволив обговорити теми учасників, присвячені питанням використання архівних джерел, дослідження та вивчення історії Голокосту на так званих «прикордонних територіях» (Північна Трансильванія, Північно-Східна Угорщина, Південна Словаччина, Україна та Молдова).

У рамках семінару відбулася також презентація банерів Інституту «Ткума», присвячених таким темам, як Голокост в Україні, діяльність айнзатцгруп на українських теренах, колабораціонізм під час Другої світової війни, Праведники народів світу. Даний проект викликав жвавий інтерес та обговорення, особливо в освітян із Норвегії, які також намагаються «візуалізувати» викладання історії Голокосту для школярів. Тож наприкінці презентації освітяни мали можливість отримати комплект банерів для подальшого використання у школах Норвегії.