Висловлюємо співчуття з приводу трагічної загибелі Валентини Бекетової

19 жовтня 2017 р. на 63-ому році життя трагічно загинула в результаті автомобільної аварії Заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук, заступник директора Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького Бекетова Валентина Михайлівна. Колектив Інституту "Ткума" і Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" висловлює щирі співчуття родичам та близьким пані Валентини.

Валентина Михайлівна закінчила СШ № 74 м. Дніпропетровська 1971 р. З лютого 1972 по 1977 р. працювала у НДИАчормет старшим техніком. У 1978 р. закінчила Дніпропетровський державний університет за спеціальністю «історія». З квітня 1977 р. працювала в Дніпропетровському історичному музеї на посадах старшого наукового співробітника відділу історії сучасності, ученого секретаря музею, а з січня 1996 р. – заступником директора музею по науковій роботі.

В колективі та серед колег інших музеїв користувалася повагою та авторитетом, неодноразово нагороджувалась грамотами Міністерства культури України, має подяки від різних органів влади (облради, облдержадміністрації) та громадських організацій. Була нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, а в 2004 р. за вагомий внесок в розвиток музейної справи була нагороджена пам’ятною медаллю Міськради “За вірну службу рідному місту”. У 2009 р. було присвоєно почесне звання “Заслужений працівник культури України».

Колегам вона запам’ятається не лише як науковець, досвідчений музейник, а й як активна, багатостороння людина, яка мала свої уподобання, захоплення та вміла зацікавити інших. Вона чудово шила, збирала ляльок, була гарною господинею, люблячою матір’ю, дружиною, турботливою бабусею. В нашій пам’яті вона залишиться як світла, життєрадісна людина, доброзичлива та позитивно налаштована, яка завжди підтримає та надасть пораду.