Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала Музей Голокосту

23 серпня Дніпро у ході робочої поїздки відвідала Міністр освіти і науки України пані Лілія Гриневич. Міністр взяла участь у роботі серпневої Конференції педагогічних працівників Дніпропетровської області, місцем проведення якого цього року став культурно-діловий центр «Менора».

На відкритті конференції з вітальним словом до педагогів Придніпров’я звернувся заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Каміль Примаков, директор Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький, керівник науково-музейного відділу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» д-р Єгор Врадій.

Після закінчення Конференції, протягом якої педагоги мали можливість прямого і безпосереднього спілкування із міністром освіти і науки України у форматі «відкритий мікрофон», пані Лілія Гриневич та гості Конференції завітали до Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні». Оглянувши експозицію та ознайомившись із освітніми можливостями Музею, пані Міністр відзначила непересічність задуму авторів концепції цієї інституції, оригінальність методів і прийомів, завдяки яким Музей презентує та запрошує відвідувачів до діалогу про драматичний досвід людства, пов'язаний із трагедіями Голокосту, Голодомору, депортацій. Цінність людського життя, милосердя, поваги до іншого мають бути осердям освіти та виховання в Україні. Саме тому діяльність подібних музейних та освітніх інституцій, як Музей Голокосту у Дніпрі, якому дотепер немає аналогів в Україні, на думку пані Міністр, є критично важливою.

Наприкінці візиту, Лілія Гриневич ознайомилась із останніми новинками наукової літератури, виданої Інститутом «Ткума». Особливу увагу пані Міністр викликав перший том колективної монографії «Голокост в Україні», співавтором якої є директор Музею Голокосту та Інституту «Ткума» д-р Ігор Щупак.