23 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ДЕПОРТАЦІЇ ЧЕЧЕНЦІВ ТА ІНГУШІВ; ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ НОМАНА ЧЕЛЕБІДЖІХАНА

Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Мусульманська релігійна громада «Промінь Ісламу», «Земляцтво кримських татар» у м. Дніпро, за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу запрошують усіх небайдужих згадати 23 лютого як День пам’яті жертв радянської депортації чеченського та інгуського народів (1944 р.), а також День пам’яті видатного лідера кримськотатарського народу Номана Челебіджіхана (1885–1918 рр.).

23 лютого 1944 року війська НКВС СРСР розпочали тотальну депортацію чеченського та інгуського народів, в ході якої, за різними оцінками, було вигнано з території Чечено-Інгуської АРСР до Середньої Азії та Казахстану від 500 до 650 тисяч чеченців та інгушів. Частину людей – переважно літніх, жінок та дітей з високогірних районів, було знищено на місці.

У ніч з 22 на 23 лютого 1918 року більшовиками був розстріляний Номан Челебіджіхан – лідер кримськотатарського національного відродження, перший голова уряду Кримської Народної Республіки, організатор Курултаю кримськотатарського народу, муфтій мусульман Криму, Білорусі, Литви та Польщі, автор вірша «Ant etkenmen» («Я поклявся»), що пізніше став кримськотатарським національним гімном.

23 лютого о 13:00 у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» пройде Церемонія пам’яті, присвячена річниці початку депортації чеченців та інгушів, організованої радянською владою.

О 13:30 у відеозалі Музею відбудеться показ документального фільму, присвяченого лідеру кримськотатарського народу Номану Челебіджіхану. 

Чекаємо на Вас за адресою: Дніпро, вул. Шолом-Алехема, 4, Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», 3-й поверх. Вхід на заходи вільний.

Довідки за телефоном +380504522163 або електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.