Дебатний турнір для школярів “Dnipro Open 2017”

24–26 лютого у м. Дніпро проходив відкритий щорічний дебатний турнір для учнів середніх шкіл “Dnipro Open 2017”, організований ГО «Нове бачення» разом з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума».

Протягом трьох днів турніру для учасників було проведено 20 майстерень, серед них п'ять – англомовних, п'ять відбіркових раундів, полуфінали та три фінали. У заході взяли участь 32 команди з різних міст України. В ході турніру учасники мали змогу подолати власні сумніви, страх публічних виступів та підвищити самооцінку, почути коментарі та поради дорослих і знайти серед них підтримку.

Наукові співробітники Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» взяли активну участь у реалізації програми дебатного турніру. Були проведені екскурсії Музеєм Голокосту та кілька майстерень. Так, керівник науково-музейного відділу Інституту «Ткума» д-р Єгор Врадій розповів школярам про подвиг Праведників народів світу, закцентувавши увагу на постаті Митрополита Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького. Заступник керівника науково-музейного відділу д-р Денис Шаталов поспілкувався з учасниками турніру з приводу особливостей людської поведінки під час Голокосту, звернувши увагу, зокрема, на таку категорію населення, як “bystanders”.

Паралельно з роботою майстерень проходив круглий стіл для вчителів «Історія і сучасність. Моральний вибір у період Голокосту. Шкільні дебати як спосіб формування громадянської позиції молоді», модератором якого виступив директор Інституту «Ткума» і Музею Голокосту д-р Ігор Щупак.

Серед тем, які були запропоновані для обговорення на дебатному турнірі цього року:

Старша ліга (9-11 класи):

Україномовний трек:

1. Формат Карла Поппера з полісі кейсом: "Наш проект зможе вирішити соціальну проблему міста Дніпра".

2. Всесвітній формат шкільних дебатів: "Спостерігачів (bystanders) можна вважати співучасниками Голокосту".

Англомовний трек:

1. Всесвітній формат шкільних дебатів:

«Andriy Sheptytsky must be recognized as Righteous Among the Nations».

«Андрій Шептицький має бути визнаний Праведником народів світу».

2. Всесвітній формат шкільних дебатів:

«Creating hubs promotes investment attractiveness of the city».

«Створення хабів сприяє інвестиційній привабливості міста».

Молодша ліга (6-9 класи):

Україномовний трек:

1. Формат Карла Поппера:  «Андрій Шептицький має бути визнаний Праведником народів світу».

2. Формат Карла Поппера: «Діти з особливими потребами мають навчатися в загальноосвітній школі».

Як повідомляє ГО «Нове бачення», переможцями цьогорічного турніру стали: старша ліга (9-11 класи, україномовний трек) – збірна команда з м. Бердянськ; молодша ліга (6-9 класи, україномовних трек) – команда з м. Дніпро, НВК №136; англомовний трек, 9-11 класи, – ССЗШ №9, м. Дніпро. Медаль IDEA завоювала найкращий спікер турніру – Малашенко Валерія (м. Дніпро, ССЗШ №9).

Щиро вітаємо переможців!