Завершився курс лекцій проф.Й.Петровського-Штерна "Євреї та українці: тисячоліття співіснування"

12 вересня завершився курс лекцій проф. Й. Петровського-Штерна (Чикаго, США) «Євреї та українці: тисячоліття співіснування». Протягом 8 інтерактивних лекцій учасники зайомилися з єврейською історією, дізнавалися нові цікаві факти з українсько-єврейські відносини у ранньомодерний та новий час, вчилися аналізувати джерела та ставити питання.

Під час закриття курсу учасники отримали офіційні сертифікати.

В Інституті "Ткума" розпочався курс лекцій "Євреї та українці: тисячоліття співіснування"

З 04 по 13 вересня в Інституті «Ткума» проходить курс лекцій «Євреї та українці: тисячоліття співіснування», який проводить професор єврейської історії Північно-Західного університету Йоханан Петровський-Штерн (Чикаго, США). Учасниками курсу, який  охоплює 8 лекцій (2 пари кожного навчального дня), стали студенти та аспіранти, вчителі, викладачі і громадські діячі, які пройшли попередню реєстрацію та відбір.

Виконавчий директор Ліги українців Канади Орест Стеців відвідав Музей Голокосту

01 вересня Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» і Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відвідав відомий громадський діяч, виконавчий директор Ліги українців Канади Орест Стеців. Він тільки повернувся зі сходу України, де передавав допомогу українським бійцям. У Дніпрі він зустрівся з директором Інституту «Ткума» і Музею Голокосту д-ром Ігорем Щупаком, із яким говорили і про події на лінії фронту, і про історію як поле "гібридної війни" проти України.

Представники української громади США відвідали Інститут "Ткума" і Музей Голокосту

03 вересня до Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" і Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" завітали поважні гості з української общини США - Олександр Москаль та Ілля Загарюк (Портленд) у супроводі Вадима Закревського (Київ), Руслана Мороза з Дніпровського міськвиконкома, Наталки та Павла Хазан (Дніпро). Відбулась цікава розмова про історію та сучасність, про боротьбу за волю і демократію під час Голодомору та Голокосту, в часи Другої світової та сьогодні.

Літня школа з історії польського єврейства завершилась у Варшаві

Протягом 17–27 серпня у Польщі проходила літня школа з юдаїки «Єврейство Польщі як культурно-історичний феномен». Школа була організована Центром «Сефєр» у співпраці з Інститутом історії Варшавського Університету та Музеєм історії польських євреїв «Полін» за підтримки Genesis Philanthropy Group і UJA Federation of NY. До участі було відібрано 37 молодих дослідників із України, Росії, Білорусії, Латвії, Литви, Польщі та Німеччини. Учасницею школи стала науковий співробітник Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Марина Стрільчук.

Більше статей...