19 квітня вшановується 75 річниця початку повстання у Варшавському гетто.

17 квітня у Дніпрі пройшла урочиста Церемонія, організована Ізраїльським культурним центром у Дніпрі та присвячена Йом а-зікарон - Дню пам'яті полеглих у війнах Ізраїлю і жертв терору. Цей день вшановується кожного року напередодні Дня Незалежності Ізраїлю. Зі словами про важливість збереження пам'яті про загиблих солдатів до присутніх звернулися другий секретар посольства Держави Ізраїль, директор Ізраїльського культурного центру у Дніпрі В'ячеслав Смоткін, радник міського голови Олег Ростовцев, директор Дніпровської єврейської общини Зелік Брез, директор Інституту "Ткума" і Музею Голокосту д-р Ігор Щупак. Поминальну молитву прочитав керуючий справами релігійної громади Олександр Фрідкіс.

12 квітня співробітник Інституту «Ткума» Юрій Матвєєв у складі делегації Limmud FSU взяв участь у щорічному «Міжнародному марші життя» у Польші, який символізує перемогу життя над смертю.

12 квітня у Музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» пройшла церемонія, присвячена Йом А Шоа – Дню Катастрофи і Героїзму європейського єврейства. Організатори заходу пам’яті – Ізраїльський культурний центр в Дніпрі прі Посольстві Держави Ізраїль в Україні, філія єврейського агентства «Сохнут-Україна», Інститут «Ткума», Музей Голокосту.

29 березня співробітники Інституту «Ткума» та Музею Голокосту вітали членів громадської організації «Пам'ять заради майбутнього» м. Мьорс (Німеччина). У групі здебільшого були люди, які цікавляться історією націонал-соціалістських переслідувань, колишні та працюючі вчителі – зокрема, й історик Бернхард Шмідт (голова організації), який на місцевому рівні вже багато років досліджує цю тематику та вивчає питання щодо жертв «евтаназії» в регіоні Нижнього Рейну, а також працює над створенням у своєму місті місцевого музею історії ХХ ст. За його ініціативи у 2008 р. було видано книгу «Мьорс під знаком свастики», перекладену російською мовою.