Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" відвідали учасники акції "Патріотичні екскурсії в Україні"

22 травня Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" відвідали учасники Всеукраїнської акції "Патріотичні екскурсії по Україні". Захід було спрямовано на формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді. Організаторами виступили Міністерство молоді та спорту України спільно з управлінням молоді і спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Святкування Міжнародного дня музеїв

18 та 21 травня у Музеї "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" пройшла низка цікавих та різноманітних заходів, присвячених Міжнародному дню музеїв. На гостей музею, яких зібралось чимало, чекали екскурсії з відвіданням експозиції "Годинники, що бачили минуле", майстер-класи з біопластики та оригамі, музичні виступи від ансамблю скрипалів Запорізького класичного ліцею, ансамблю класичної музики від студентів Дніпропетровської академії музики ім. М. Глинки, вокальної студії "The Best" та клезмерського ансамблю "От Озой!" від ЄКЦ "Соломоніка".

День пам'яті жертв депортації кримських татар

18 травня - День пам'яті жертв депортації кримських татар. Саме цього дня у 1944 р. силами НКВС було розпочато насильницьке виселення кримських татар з батьківщини, головним чином до Узбекістану. Під час депортації загинуло 30 тисяч осіб. Жертвами переселення стали близько 200 тис. кримських татар.

В УКУ пройшов воркшоп «Єврейські Студії: можливості і виклики для молодих дослідників»

8-9 травня в Українському Католицькому Університеті відбувся воркшоп, організований програмою “Єврейських Студій” Українського Католицького Університету та Єврейським Університетом в Єрусалимі за підтримки фундації Надав. Це був другий воркшоп в серії заходів, призначених для покращення комунікації між українськими дослідниками, що займаються питаннями єврейської історії та творення спільного наукового середовища.

Дніпровську єврейську громаду відвідав Леонардо Фаркас

28 квітня Дніпровську єврейську громаду відвідали  меценат і лідер єврейського відродження Леонардо Фаркас (Чілі - США) та делегація посланців Любавицького ребе на чолі з рабином Моше Котлярським.

Більше статей...