В Уневі розпочався XII Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег-2017»

16 липня розпочався Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег» для представників української, польської, єврейської та кримськотатарської молоді. Місцем проведення вже традиційно є Свято-Успенська Унівська Лавра (Львівська обл.). Співорганізаторами цього уже традиційного літнього молодіжного форуму стали Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Український католицький університет, громадська організація «Крим-SOS», Міський палац культури ім. Гната Хоткевича.

Публічна дискусія «Окремо про спільне: Яких єврейських музеїв потребує Східна Європа?»

11 липня у Львові пройшла дискусія «Окремо про спільне: Яких єврейських музеїв потребує Східна Європа?». Це перша зустріч в рамках лекційно-дискусійної програми «Єврейські дні у Ратуші: (Не)Показане минуле музеїв Східної Європи». 

 Проблема збереження єврейської спадщини, її репрезентації і включення до оновленого національного наративу України набуває сьогодні особливої актуальності. Жвавий інтерес до єврейської спадщини в сучасній Україні збігся в часі зі справжнім "бумом" єврейських музеїв у Східній Європі, де впродовж останніх років було зреалізовано кілька масштабних музейних проектів.

Польсько-Українська комісія експертів з удосконалення шкільних підручників з історії та географії

10 липня у польському місті Лодзь розпочалася робота ХІХ засідання ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ КОМІСІЇ експертів з удосконалення шкільних підручників з історії та географії. У складі української частини комісії - Іван Патриляк (співголова комісії); Ігор Гирич; Раїса Євтушенко і Наталя Бєскова від Міністерства освіти і науки України; Єгор Врадій і Ігор Щупак представляють Інститут "Ткума". Польські учасники - відомі дослідники Гжегож Мотика, Піотр Кролль, Кароль Занойца, Марек Барвінські, Малгожата Скурка (від Міністерства освіти Польщі) і новий співголова від польської сторони - Марек Корнат.

Інститут "Ткума" і Рада ветеранів ведуть збір інформації про євреїв Дніпра, знищених під час Голокосту

Шановні друзі!

У Дніпрі триває робота щодо вшанування пам’яті євреїв – жертв нацистського терору у місті в період гітлерівської окупації. Ця робота має завершитись спорудженням меморіального комплексу, який би містив прізвища та імена усіх загиблих дніпропетровських євреїв.
 
На сьогоднішній день встановлено понад 3,5 тис. імен. Проте, за даними дослідників, жертвами масових розстрілів лише у жовтні 1941 р. стало до 13 тис. осіб. Відновлення пам’яті про всіх невинно вбитих є нашим моральним обов’язком.

Вітаємо Олександра Крейніна з ювілеєм!

Багато хто у Дніпрі і в Україні знають Олександра Крейніна як успішного бізнесмена, члена Опікунської ради Дніпровської єврейської громади. Для нас Олександр Григорович, перш за все, - людина, яка зробила великий внесок у формування експозицій Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні». Він передав нам більше сотні унікальних артефактів, що розповідають про історію євреїв України, про трагедію Голокосту.

Більше статей...