21 листопада у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» пройшов вечір пам’яті Бориса Хазана, приурочений до 100-річчя від дня його народження.

14 листопада Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" відвідав Надзвичайний та повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс. Разом із поважною делегацією пан Посол оглянув експозиції Музею та висловив сподівання повернутися з більш тривалим візитом. Екскурсію Музеєм Голокосту провів керівник науково-музейного відділу д-р Єгор Врадій.

12 жовтня у Музеї "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" пройшов незвичайний захід – музично-літературна вітальня «Історія з двома піаніно» – та презентація німецького фортепіано початку ХХ ст., яке передала до Музею родина Хазан.

Сьогодні, 9 листопада – Міжнародний день проти фашизму, расизму і антисемітизму (International Day Against Fascism, Racism and Antisemitism). Він був встановлений за ініціативою Міжнародної мережі проти расизму UNITED, яка об'єднує понад 500 організацій з 49 країн.

У ніч з 9 на 10 листопада 1938 р. у нацистській Німеччині та підконтрольних їй територіях розпочалась хвиля антиєврейських акцій, відомих як «Кришталева ніч» — цілеспрямована та керована нацистською державною владою Третього Рейху масова акція прямого фізичного насильства та терору щодо євреїв.

05 листопада Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, здійснив історичний візит до центру «Менора», де зустрівся з представниками єврейської та української громад міста, лідерами єврейського національно-культурного відродження. Після урочистостей у залі «Синай» та прийому у головного рабина Дніпра і регіону Шмуеля Камінецького Патріарх уважно оглянув експозицію музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», мав бесіду щодо складних питань історії єврейського та українського народів. Особливу увагу Предстоятель УПЦ приділив експозиціям нашого Музею, присвячених духовним джерелам юдаїзму та християнства; трагедії Голодомору і «Великого терору»; Голокосту і драматичним подіям історії українського, вірменського, кримськотатарського, польського народів. У залі «Праведники народів світу» Його Святості приємно було побачити світлину з історичного візиту керівників церков і релігійних конфесій до Канади (за ініціативою UJE), що був пов’язаний із вшануванням духовного подвигу рятування євреїв від Голокосту очільником Греко-Католицької церкви митрополитом Андреєм Шептицьким.