14 червня в Інституті "Ткума" відбулась публічна лекція гарвардського історика проф. Сергія Плохія «Chornobyl as a Warning: Nuclear Energy and the Arrogance of Man».
Сергій Миколайович Плохій розпочав кар'єру історика у Дніпропетровському національному університеті. Зараз він є одним з провідних україністів в світі, професор української історії в Гарвардському університеті, де він також займає посаду директора Гарвардського українського наукового інституту Один з провідних спеціалістів з історії Східної Європи. Член Українського ПЕН-клубу. Автор більше десятка книг з історії України та Східної Європи. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2018).
У рамках лекції Сергій Плохій розкрив власний погляд на причини та наслідки Чорнобильської катастрофи. Цій темі присвячена його нещодавня монографія «Чорнобиль. Історія трагедії», яка отримала у 2018 р. британську Премія Бейлі Ґіффорд в галузі документалістики. У червні 2019 р. книга про Чорнобиль була удостоєна премії лондонського центру російської мови і культури Пушкінський Дім.
Лекція проходила англійською мовою. Модератором заходу виступив відомий український історик та виходець з Дніпра проф. Андрій Портнов - професор історії України в Європейському університеті Віадрина (Франкфурт-на-Одері) та директор мережі дослідників Східної Європи PRISMA UKRAЇNA в Берліні.
Лекція була організована у рамках Трансрегіональної Академії «After Violence. The (Im-)Possibility of Understanding and Remembering”, що зібрала у Дніпрі 10-17 червня 2019 р. три десятки вчених з 14 країн.
https://tkuma.dp.ua/ua/prosvescheniye/otkrytye-lekciy/2534-publichna-lektsiya-prof-sergiya-plokhiya#sigProId81f54c89f5