Анонси та новини
- Деталі
11 квітня світ відзначав пам’ятну дату – Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Вона встановлена в пам’ять про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 р. За роки існування табору (з 1937 по 1945 р.) його в’язнями стали близько 250 тис. осіб – євреїв, ромів, радянських військовополонених, політичних в’язнів. З них понад 50 тис. – загинули.
Детальніше: Телепрограма до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів
- Деталі
ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ, НАУКОВЦІ, АСПІРАНТИ, СТУДЕНТИ!
Запрошуємо Вас взяти участь у ХХVІІ щорічній Всеукраїнській науковій конференції «ЗАПОРІЗЬКІ ЄВРЕЙСЬКІ ЧИТАННЯ – 2025», яка відбудеться 25 квітня 2025 р.
Напрями роботи конференції:
- Історична пам’ять та політика пам’яті: меморіальні практики, ролі державних та громадських інституцій у формуванні історичного наративу.
- Колективна пам’ять та травматичний досвід ХХ–ХХІ століть.
- Усно-історичні дослідження травматичних подій та їх вплив на індивідуальну ідентичність. Дискусії щодо примирення та подолання історичних травм.
- Ідентичність та мобільність у контексті вимушеної міграції.
- Мовна політика та війна: мовні трансформації в умовах кризових ситуацій.
- Літературні проєкції модусів буття: пам’ять, травма, ідентичність.
- Медіа та історична пам’ять: конструювання суспільних наративів.
- Деталі
21 березня відбувся «історичний вебінар», організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» спільно з УОВЦ «Оріон». Темою зустрічі стали цифрові технології в історичній освіті: нейромережі, чат-боти та штучний інтелект.
Спікеркою заходу була Наталія Власова – директорка Наукового ліцею міжнародних відносин Університету митної справи та фінансів, переможниця Національної премії Global Teacher Prize Ukraine – 2021 у номінації «Вчитель-новатор», переможниця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025», співавторка підручників з історії УОВЦ «Оріон». Модерував обговорення д-р Ігор Щупак.
Детальніше: Вебінар Інситуту «Ткума» та УОВЦ «Оріон» про цифрові технології в історичній освіті
- Деталі
Якими були міжнаціональні та міжрелігійні відносини в історії? Як вони впливають на сучасний світ? Чи можливо обговорювати складні питання історії без упереджень? Саме ці теми стали предметом обговорення під час чергового «історичного вебінару», організованого Інститутом «Ткума» та УОВЦ «Оріон» 19 березня.
Спікерами заходу стали д-р Єгор Врадій, заступник директора Інституту «Ткума», заступник директора з наукової роботи Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», молодший науковий співробітник Центру сучасної історії ім. М. Гайового Українського католицького університету, а також д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума», керівник авторського колективу підручників історії УОВЦ «Оріон».
Учасники вебінару обговорили взаємини між представниками різних національностей і конфесій у різні історичні періоди. Особливу увагу було приділено викликам, пов’язаним із висвітленням міжконфесійних питань на сторінках підручників історії. Торкнулися теми співжиття православних і католиків, протестантів і юдеїв, взаємодії різних етносів у межах імперій і національних держав.
Запис трансляції вебінару можна переглянути за посиланням.
Дякуємо всім, хто приєднався до вебінару, та запрошуємо до подальших дискусій у рамках наших освітніх заходів!
https://tkuma.dp.ua/ua/2015-02-17-11-50-31#sigProId8b8774ce58
- Деталі
12 березня відбувся «історичний вебінар» Інституту «Ткума» та УОВЦ «Оріон» на тему: «Українська шляхта; право і честь; чому історія може навчити молодь». Запрошеним спікером була проф. Наталія Старченко, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського й Інституту історії України НАН України, співавторка та наукова редакторка підручників з історії для 8 класу УОВЦ «Оріон». Модерував онлайн-зустріч д-р Ігор Щупак.