УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ СЕМІНАР ІНСТИТУТУ «ТКУМА» ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

ЩОРІЧНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ КОМІСІЇ

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

«МАРАФОНИ ПАМ'ЯТІ» З ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ ДЛЯ МОЛОДІ

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ ШКОЛЯРІВ, СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА ВЧИТЕЛІВ «УРОКИ ВІЙНИ ТА ГОЛОКОСТУ – УРОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

МІЖНАРОДНИЙ МІЖРЕЛІГІЙНИЙ МОЛОДІЖНИЙ СЕМІНАР «КОВЧЕГ»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

ОСВІТНІЙ СЕМІНАР ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ВЧИТЕЛІВ У ЯД ВАШЕМ (ЄРУСАЛИМ, ІЗРАЇЛЬ)

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИДАНЬ ІНСТИТУТУ «ТКУМА» СПІЛЬНО З МІНІСТЕРСТВОМ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

«УРОКИ ВІЙН ТА ГОЛОКОСТУ – УРОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ»

Історія Голокосту («Катастрофи», «Шоа»), який став однією з найбільших трагедій в історії людства, є складовою частиною історії Європи та України. «Катастрофа фундаментально переглянула основи цивілізації, її безпрецедентний характер завжди буде мати всезагальне значення» – сказано у Стокгольмській Декларації 2000р. Міжнародної конференції голів держав та урядів європейських держав– членів Ради Європи. Стокгольмський Форум прийняв рішення рекомендувати вивчення історії Голокосту в країнах Ради Європи, яке підтримала і Україна, яка першою на пострадянському просторі запровадила вивчення історії Голокосту в шкільному курсі історії. З 2011 р. Україна на державному рівні відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Вивчення історії Голокосту дає можливість згадати не лише трагедію війни та страждань народів Європи, міжнаціональної ворожнечі, але й героїзм у спротиві коричневій чумі, приклади взаємодопомоги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей. Історія Голокосту має розглядатись у контексті всесвітньої історії та історії України, тож і в нашому конкурсі темами конкурсних робіт пропонуються і загальні питання методології історії, і питання історії українців і євреїв, трагедія Голодомору та нацистський геноцид щодо ромів тощо.

Україна зазнала найбільших втрат у ході Другої світової війни. Саме тому ми звертаємось до громадян, громадських організацій та державних органів України та інших країн з ініціативою залучення до Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів «Уроки війн та Голокосту– уроки толерантності». Цей конкурс на основі усвідомлення уроків історії має сприяти поширенню в суспільстві ідей гуманізму та толерантності, неприйняття шовіністичної та ксенофобської ідеології, проповіді насильства та тоталітарної ідеології.

Завантажити положення про конкурс:


 

 

Протягом 27-28 вересня у форматі онлайн проходив Фінал XXI Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», організованого Міністерством освіти і науки України та Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума». Відкриття розпочалося з хвилини мовчання та вшанування пам’яті загиблих унаслідок збройної агресії рф проти України. А оскільки фінал конкурсу проходив напередодні Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, символічним початком заходу стала лекція-бесіда д-ра Ігоря Щупака «Бабин Яр як символ Голокосту, – геноциду, який не мав повторитися, і невивчені уроки історії», під час якої про війни та геноциди минулого говорили через призму трагедії сьогодення.

Цього року учасники Фіналу представили широкий спектр форм виконання конкурсних робіт: це і наукові дослідження з історії та літератури, і пошукові роботи, створені на краєзнавчих та сімейних матеріалах, малюнки і мультимедійні твори, методичні розробки навчальних занять. Обрані роботи будуть опубліковані у виданнях Інституту «Ткума».

Протягом усього дня, що тривав захист конкурсних робіт, оцінювання здійснювало поважне Журі: кандидат історичних наук, заступник директора з питань науково-методичної роботи Державного архіву Вінницької області, Заслужений працівник культури України Фаїна Винокурова (Вінниця); кандидат історичних наук, заступник директора Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», заступник директора з наукової роботи Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Єгор Врадій (м. Дніпро); кандидат історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету Олександр Давлєтов (Запоріжжя); головний спеціаліст Директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Заслужений працівник освіти України Раїса Євтушенко (м. Київ); кандидат історичних наук, професор,завідувач кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, голова Всеукраїнської спілки вчителів історії та громадянської освіти, Заслужений працівник освіти України Тетяна Ладиченко (Київ); кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Національного університету «Запорізька політехніка», медіатренер Наталія Островська (Запоріжжя); кандидат історичних наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», проректор МПІ «Бейт Хана» (Україна), член Ради директорів UJE (Канада), член Міжнародної ради Освенцимської (Польща), Заслужений працівник освіти України Ігор Щупак. 

Щиро дякуємо конкурсантам за творчість та небайдужість, членам журі - за наполегливу роботу - та, звісно, вітаємо переможців!

Протягом 20-22 вересня у форматі онлайн проходив Фінал ювілейного, XX-го Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», організованого Міністерством освіти і науки України та Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума». Тривале існування заходу є показником його успішності – інтерес до конкурсу з кожним роком зростає. Попри повномасштабну війну, розв’язану росією проти України, та виклики, з якими зіткнувся кожен українець, цього року ми отримали більше 150 заявок на участь у конкурсі, з яких на Фінал потрапило 64.

«Небагато є освітніх, творчих конкурсів, які проводяться протягом десятиліть. На жаль, трапляється, коли війни та геноциди минулого ми розглядаємо через призму трагедії сьогодення, – зауважив д-р Ігор Щупак під час відкриття Фіналу конкурсу. – Тому з особливими почуттями брав участь у відкритті нашого ювілейного, ХХ конкурсу творчих робіт. Неймовірно, якою талановитою є українська молодь, і як гостро вона сприймає трагедію Голодомору, Голокосту, геноциду ромів, депортації киримли – і сучасний геноцид Українського народу, організований та здійснений владою й армією рф».

Учасники конкурсу презентували різноманітні креативні роботи: історичні дослідження, художні та музичні експозиції, аматорські фільми, методичні розробки. Обрані роботи будуть представлені у виданнях Інституту «Ткума».

Щиро вітаємо переможців!

Протягом 29-30 вересня у форматі онлайн проходив Фінал XIX Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», організований Міністерством освіти і науки України та Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума». Попри повномасштабну війну, розв’язану росією проти України, цього року ми отримали близько сотні заявок на участь у конкурсі, з яких на фінал потрапило 40. Протягом двох конкурсних днів учасники проводили аналогії між подіями Другої світової війни та сучасною російсько-українською війною, геноцидами ХХ ст. та сьогоденням, ділилися переживаннями та своїм баченням «уроків війни та Голокосту», котре відобразили у пошукових дослідженнях та мультимедійних розробках, поезіях та есе, відеороликах та малюнках.

Щиро вітаємо переможців!

Протягом 04-06 жовтня у Києві проходив Фінал XVІІІ Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», організований Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». Захід було присвячено 80-м роковинам трагедії у Бабиному Яру. З-поміж близько 200 творчих робіт, надісланих цього року на Конкурс, до захисту потрапили лише 50, з яких переможцями були визнані:

Фінал XVII Міжнародного Конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», який проходив у Дніпрі протягом 29 вересня – 01 жовтня, завершено! 50 фіналістів з усієї України, захисти онлайн та офлайн, із дотримання усіх необхідних на період карантину санітарних вимог, педагогічний семінар для вчителів, інтерактивні заняття для школярів, презентація документального фільму «Калініндорф», екскурсії Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» і Міжнародним гуманітарно-педагогічним інститутом «Бейт-Хана» – дійсно, на учасників, членів журі та організаторів чекали три дні надзвичайно плідної та цікавої роботи.