14 квітня, паралельно з роботою «Запорізьких єврейських читань», на базі Запорізького національного університету проходив педагогічний семінар для вчителів історії, організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.
Тема семінару була визначена як «Вивчення та викладання історії Другої світової війни та Голокосту: методологія, візуальний та технічний інструментарій». У рамках освітнього заходу директор Інституту «Ткума» та Музею Голокосту д-р Ігор Щупак і координатор освітніх програм Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова поспілкувалися з запорізькими вчителями-істориками щодо сучасних підходів викладання історії та використання мультимедійних засобів на уроках.
Д-р Ігор Щупак презентував новий авторський підручник з історії Середніх віків для учнів сьомих класів та розповів про окремі аспекти викладання історії. «В першу чергу я намагався показати, що неможна викладати в українській школі так, як викладали за часів радянської доби, або так, як нам пропонує наш північний сусід-недруг. Найважливіше, що треба давати – це ті цінності, на які ми маємо спиратися. Цінність людського життя, а не слава якогось диктатора. Цінність людських свобод, а не інтереси держави, яка придушує ці свободи. І крім того, я хотів ще показати, що саме там, де є свобода, може існувати добробут. І навпаки, якщо свободи не буде, то абсолютно завжди, і історія це показує, країна піде до дуже жахливої, страшної кризи. Я намагався показати, що головне, що мають донести вчителі до своїх учнів, це людські цінності» – сказав історик.
Наприкінці семінару всі учасники отримали й комплекти методичних видань Інституту «Ткума».
https://tkuma.dp.ua/ua/obrazovanie/proekti-dlya-uchiteley/984-pedagogichnij-seminar-dlya-zaporizkikh-vchiteliv#sigProId30881d2e91