25 листопада відбувся історичний вебінар "Голодомор українського народу: наукові дискусії та пам’ять про геноцид" (до Дня пам’яті жертв Голодомору), організований Інститутом "Ткума", Музеєм "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні", УОВЦ "Оріон", Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору, музеєм спротиву Голодомору.
Спікери заходу:
- Людмила Гриневич, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України, директор Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) (Київ)
- Наталя Романець, доктор історичних наук, професор кафедри історії України та правознавства Криворізького державного педагогічного університету, начальник науково-дослідного відділу КЗ «Музей спротиву Голодомору» (Дніпро – Кривий Ріг)
- Валентин Рибалка, науковий співробітник музею «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні» (Дніпро)
- Ігор Щупак, кандидат історичних наук, Заслужений працівник освіти України, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Дніпро)
Під час вебінару учаснии обговорили низку важливих питань: Якими були масштаби Голодомору в Україні? Чи був опір колективізації і Голодомору? Що може свідчити про масштаби спротиву совєтському геноциду у 1930-х рр.? Що є спільного у Голодомору та Голокосту й інших геноцидів? На які аспекти історії Голодомору треба звернути особливу увагу в освітній і музейній роботі в Україні? На що варто звертати увагу українським учителям історії?
та інші.
Запис вебінару можна переглянути нижче.
https://tkuma.dp.ua/ua/obrazovanie/proekti-dlya-uchiteley/3036-zaproshuemo-na-storichnij-veb-nar-golodomor-ukrajins-kogo-narodu-naukov-diskus-ji-ta-pam-yat-pro-genotsid#sigProId95984889eb