Літні студії Інституту "Ткума" пройшли у Чорноморську

25–29 червня у Чорноморську (Одеська обл.) проходили Літні студії для вчителів історії «Соціальні медіа та ЗМІ при викладанні історії Другої світової війни та Голокосту», організовані Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» і Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні». Учасниками літніх студій, стали вчителі історії зі всієї України.

Під час відкриття студій із вітальними словами виступили доктор педагогічних наук, професор кафедри правознавства Бердянського державного педагогічного університету Костянтин Баханов, ст. викладач кафедри теорії і методики середньої освіти КОІППО д-р Юрій Митрофаненко, керівник освітнього відділу Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова, директор Інституту «Ткума» і Музею Голокосту д-р Ігор Щупак.

Науковці презентували низку надзвичайно актуальних доповідей, присвячених особливостям творення «образу ворога» під час Голокосту, використанню медіа матеріалів в процесі навчання історії Другої світової війни, аналізу пропагандистського кіно напередодні війни, антисемітизму у ЗМІ доби нацистської окупації та ін. У свою чергу вчителі мали можливість поділитися своїми методичними напрацюваннями та дослідженнями, які стосувалися ролі використання різних типів джерел під час викладання історії Другої світової війни та Голокосту, методології викладання історії «остаточного вирішення єврейського питання» у різних країнах та інших тем Другої світової війни.

Також у рамках Літніх студій відбувся спільний круглий стіл українсько-польської комісії та вчителів історії, присвячений 100-літтю проголошення державної незалежності України і Польщі, та відкрита дискусія «Використання соціальних медіа у формуванні адекватних уявлень молоді про війну і Голокост».

Насиченою була й екскурсійна програма студій. Освітяни та науковці відвідали практичне заняття-екскурсію «Полікультурний простір Одеси» і музейний практикум «Історична спадщина Білгород-Дністровського крізь роки та століття».