11 листопада в Інституті "Ткума" пройшло засідання Дніпровського історичного клубу, присвячене особливостям історичної пам'яті про Голокост та Другу світову війну у Німеччині та Україні на початку ХХІ століття". Модерували захід проф. Гвідо Гаусманн (Університет Людвіга-Максиміліана, Мюнхен, Німеччина) і директор Музею Голокосту та Інституту "Ткума" д-р Ігор Щупак. Серед гостей клубу - учасники Другої українсько-німецької зустрічі письменників "Міст з паперу" (зокрема, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Катаріна Раабе, Сергій Жук, Наталя Сняданко); студенти вищих навчальних закладів Дніпра, представники громадськості.
Учасники клубу взяли активну участь в обговорені низки питань, пов'язаних із пам'яттю про Голокост: яким чином відбувався процес формування пам'яті про Другу світову війну і Катастрофу у післявоєнній Німеччині? Якою є сучасна німецька політика пам'яті про Голокост? Якою була доля євреїв СРСР після завершення війни? Як зберігається пам'ять про жертв "остаточного вирішення єврейського питання" в Україні? Ці та інші питання викликали жваву дискусію у ході засідання Історичного клубу.
https://tkuma.dp.ua/ua/prosvescheniye/istoricheskiy-klub/1248-zasidannya-dniprovskogo-istorichnogo-klubu-paradoksi-istorichnoji-pam-yati-pro-golokost-ta-drugu-svitovu-vijnu-u-nimechchini-ta-ukrajini#sigProId40ea1650e0