15 серпня в стінах Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбулася остання зустріч учасників проєкту «Школа молодого екскурсовода HistoryLabs».
Серед її випускників люди різних професій, яких об'єднала любов до рідних міст, до їхньої історії і одночасно – віра в успішний розвиток нашого багатокультурного регіону. Програма навчання майбутніх екскурсоводів передбачала низку змістових блоків:
1. Вступ до екскурсійної діяльності.
2. Психологія екскурсійної діяльності.
3. Полікультурний світ українського міста Придніпров’я.
4. Пам’ять про Голокост, Голодомор та інші геноциди у просторі сучасного українського міста.
5. Практикум з української мови.
6. Практикум з англійської мови.
7. Практикум з івриту.
За час навчання учасники проекту слухали лекції відомих істориків, знавців історії рідного краю, міста, таких як: д-р Максим Кавун, д-р Сергій Белівненко, Валентин Старостін, Валентин Рибалка, Олександр Мірущенко, Лариса Гаврюшина. Мовні практикуми викладали: Любов Тягло, Олександр Остапович, Олена Пономаренко. Знайомив з літературою про рідний край видавець Михайло Кислов. Психологічний аспекти роботи екскурсовода слухачі школи аналізували спільно з Людмилою Козіною. Своїм досвідом створення та розвитку музеїв поділився директор Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» д-р Ігор Щупак. Він же був головним натхненником і рушієм проєкту. Його успішна реалізація була б неможлива без злагодженої та творчої роботи співробітників Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Інституту «Ткума»: д-ра Єгора Врадія, Тетяни Селютіної, Марини Стрільчук, Владислава Базилевського, Лариси Устіної, Вікторії Родько, Ольги Белло, Тетяни Позненко, Юрія Матвеєва, Дмитра Коновалова, Олексія Брановицького. Окрему вдячність хочемо висловити нашим партнерам – проф. Володимиру Мільчеву, д-ру Дмитро Каюку, д-ру Олегу Репану, Анні Колєді, проф. Олександру Давлєтову, проф. Світлані Павленко.
На заключній зустрічі випускники отримали сертифікати «Школи молодого екскурсовода HistoryLabs» про успішне завершення програми курсу. Найкращі з них додатково отримають спеціальні бейджі, що засвідчуватимуть кваліфікацію міських гідів. А на додачу найкращі випускники школи екскурсоводів вже наступного року братимуть участь у міжнародних проєктах Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
https://tkuma.dp.ua/ua/2015-02-17-11-50-31/novosti/3292-pershij-vipusk-shkoli-ekskursovod-v-historylabs#sigProId1e82d84d0c