11 листопада у рамках Другої українсько-німецької зустрічі письменників в Україні "Міст з паперу" відбулась екскурсія до Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні".
Сред учасників цьогорічної програми – не лише німецькі та українські письменники, а й перекладачі, історики, культурні діячі: Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Ян Гіммельфарб, Ненсі Гюнгер, Андрій Краснящих, Деа Льоер, Катерина Міщенко, Петра Морсбах, Фрідолін Шляй, Григорій Семенчук, Наталка Сняданко, Ернест Віхнер, Гідо Гаусманн, Сергій Жук, Катаріна Раабе, Вікторія Наріжна. Екскурсію для гостей проводили директор Музею Голокосту та Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" д-р Ігор Щупак та керівник науково-музейного відділу д-р Єгор Врадій.
Після екскурсії учасники програми взяли участь у засіданні Дніпровського історичного клубу, присвяченого проблемам історичної пам'яті про Голокост і Другу світову війну в Україні та Німеччині.
Довідка:
Як повідомляють організатори, "Міст з паперу" (ідея назви належить письменникові та лауреатові Премії миру Манесу Шперберу (1905–1984) та легенді хасидизму з його рідного містечка Заболотова) встановлює через літературу та сучасне письменництво зв’язки з країною – за виразом Юрія Прохаська – «без аури», якою через це мало хто цікавиться у розташованій на захід від неї Європі, так само як і її спільною історією. Проект "Міст з паперу" хотів би за підтримки німецьких і українських письменників, істориків, перекладачів і розповсюджувачів літератури та за сприяння краси і гостинності українських міст довести протилежне. В містах, які обрані для проекту, організатори і учасники шукають літературні й мистецькі зв’язки та контакти, а віднайшовши одного разу, підтримують їх в Україні й розвивають надалі в Німеччині та Європейському Союзі.
https://tkuma.dp.ua/ua/2015-02-17-11-50-31/novosti/1245-uchasniki-drugoji-nimetsko-ukrajinskoji-zustrichi-pismennikiv-mist-z-paperu-vidvidali-muzej-pam-yat-evrejskogo-narodu-ta-golokost-v-ukrajini#sigProIdd624c865c6