Сучасна російсько-українська війна стала наймасштабнішим конфліктом у Європі з часів завершення Другої світової війни. Українські дослідники опинилися у цій війні у різних ролях – військових на передовій, байстендерів, біженців. Але, не залежно від конкретної ролі, переживання війни і спостереження за нею, впливає на дослідників, зокрема істориків, як на професіоналів.
Міжнародний воркшоп «Війна та погляд історика. Як життя під час катастрофи формує наше розуміння минулого» має на меті зібрати істориків та антропологів, щоб сфокусовано обговорити вплив досвіду війни на нас як фахівців, на нашу професійну спільноту і на наше розуміння минулого. Воркшоп покликаний дати не готові відповіді, а спонукати до саморефлексії. Як власний досвід відбивається в нас як в професіоналах? Які питання до минулого провокує сучасність? Як змінюється наша методологія та наше розуміння минулого під дією досвіду війни?
Обговорювати ці теми ми будемо 16-17 квітня квітня у Дніпрі.
Програма передбачає ключову лекцію проф. Європейського університету Віадріна Андрія Портнова та 3 панелі із презентаціями.
Воркшоп заплановано у гібридному форматі. До заходу можна буде долучитися наживо у Дніпрі або онлайн за допомогою Zoom. Для реєстрації заповніть, будь ласка, форму.
Захід організовується Centre for Advanced Studies Sofia (Софія) у співпраці з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» (м. Дніпро), Viadrina Center of Polish and Ukrainian Studies (Франкфурт-на-Одері), Міжнародним гуманітарно-педагогічним Інститутом «Бейт-Хана» (м. Дніпро) та Українським інститутом національної пам’яті. Проведення воркшопу стало можливим за фінансової підтримки VolkswagenStiftung.
https://tkuma.dp.ua/ua/2015-02-17-11-50-31/anonsy/3783-vijna-ta-poglyad-istorika-yak-zhittya-pid-chas-katastrofi-formue-nashe-rozuminnya-minulogo?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProId8c32fee507