15 березня відбулось чергове заняття Недільного університету. Щоправда відтепер проект матиме назву «Недільний клуб» – організатори вирішили відійти від лекційного формату, на зміну якому прийдуть інтерактивний діалог та дискусія. Темою обговорення березневого засідання стала жінка – учасниця революцій та воєн; на передовій та у тилу, у підпіллі та партизанських загонах; загалом у минулому та сьогоденні.

Розпочинаючи заняття Недільного клубу, д-р Ігор Щупак спочатку звернувся до давньої історії – нагадав присутнім про матріархальний устрій первісних суспільств та пояснив причини переходу до патріархату. Потім «жіноче питання» розглядалось на конкретних прикладах: Жанна д’Арк, радянська підпільниця Тетяна Маркус, підпільниця УПА Марія Савчин, снайпер Червоної армії Людмила Павлюченко, українська льотчиця Надія Савченко. Дискусія будувалась навколо доповідей про цих жінок, які на занятті виголосили співробітники Інституту «Ткума» – Владислав Базилевський, Дільфуза Глущенко, Людмила Сандул, а також слухач Недільного клубу Георгій Столяренко.

Загалом, обговорення виходило далеко за рамки піднятих тем та торкалось питань моралі і загальнолюдських цінностей: чи є героїзмом опір окупантам, що провокує ворога на каральні акції проти мирного населення? Чи можна вважати героями членів підпілля? Що насправді можна вважати подвигом і чи може бути це поняття об’єктивним? Якби не обмеження у часі, дискусія була б ще більш плідною.

Наприкінці заняття було анонсовано тему наступного Недільного клубу, приуроченого до річниці Великої Перемоги.