18 вересня відбулось заняття Недільного клубу, організоване Українським інститутом вивчення Голокосту "Ткума" і Музеєм "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні".Заняття, присвячене формуванню та збереженню пам'яті про трагедію Бабиного Яру, провела науковий співробітник Інституту "Ткума" Анна Медведовська.

Бабин Яр сьогодні в усьому світі є символом Голокосту. Восени 1941 р. впродовж двох днів тут було вбито майже 34 тис. київських євреїв. Втім, під час війни в Бабиному Яру вбивали та ховали не лише євреїв. Впродовж двох років німецької окупації до листопада 1943 р. тут розстрілювали і закопували групи людей, які також вважалися ворогами нацистів, – ромів, українських націоналістів та інших. Оцінки кількості жертв сягають принаймні 100 тис. осіб, понад дві третини з яких були євреями.

Як формувалась та змінювалась пам'ять про Бабин Яр у Радянському Союзі? Кому належала першість у її збереженні і вшануванні жертв нацистського злочину? Якою є ситуація довкола Бабиного Яру у сучасній Україні? Ці та інші питання були обговорені учасниками Недільного клубу.