Освітні заходи у Чернівцях

17-19 вересня д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», на запрошення Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відвідав м. Чернівці. Професійна команда на чолі з методистом з історії та правознавства Василем Федораком організували ряд навчальних заходів для вчителів та студентів (лекції та семінари). 

Зокрема, 17 вересня в с. Іспас Вижницького району Чернівецької області був проведений районний педагогічний семінар «Вивчення в школі історії Другої світової війни та Голокосту», організований Інститутом «Ткума» за підтримки ЧОІППО в рамках спільного проекту з ЯдВашем «Вивчення Голокосту для формування атмосфери толерантності в Україні». Програма семінару включала в себе роботу з учителями та методистами Вижницького району. У ході семінару була проведена лекція-бесіда про особливості методики викладання Другої світової війни та Голокосту, презентація діяльності «Ткуми»таМузею, презентація публікацій«Ткуми»та її партнерів, робота з пересувними виставками.

Також 17-18 вересня був проведений спецкурс з історії Голокосту «Фашизм в історії і поруч» для студентів історичного факультету Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Д-р Ігор Щупак обговорив із присутніми спільне та особливе у фашизмі, нацизмі, комунізмі; запропонував кілька підходів до характеристики фашизму(У. Еко, Л.Брітта та ін.), систематизував їх. 

Також у рамках триденного робочого візиту в м. Чернівці д-р Ігор Щупак провів роботу з налагодження нових контактів та обговорення нових проектів. Зокрема, відбувся обмін досвідом музейної роботи, переговори з керівниками музеїв Буковини (Музей діаспори, Музей Володимира Івасюка, Музей Івана Миколайчука, Музей історії та культури євреїв Буковини) про співпрацю з Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»; переговори про наукове і освітнє співробітництво Інституту«Ткума» та Музею з ученими і педагогами Буковини.