Щорічна наукова конференція Німецько-Української історичної комісії «Голодомор в академічних і публічних дебатах: українська та європейська перспективи»

Протягом 17-18 вересня у Берліні проходила Шоста щорічна наукова конференція Німецько-Української історичної комісії «Голодомор в академічних і публічних дебатах: українська та європейська перспективи». Захід відбувся у гібридному форматі: частина науковців зібралися наживо в Берліні, частина – онлайн. Модераторами конференції виступили співголови Комісії, проф. Ярослав Грицак (Львів) і проф. Мартін Шульце-Вессель (Мюнхен).

Із доповіддю «Голодомор серед євреїв України та відлуння геноциду під час Голокосту: знищення та порятунок людей у контексті українсько-єврейських відносин» у рамках конференції виступив д-р Ігор Щупак. Виступ було присвячено трагедії Голодомору у контексті інших геноцидів, долі євреїв під час Голодомору, взаємовідносинам між українцями та євреями під час Голодомору та впливу цих відносин на подальші події під час Голокосту. Окрему увагу було приділено питанням про жертви Голодомору серед німецьких колоністів в Україні, а також болгарської, російської та інших спільнот; роль «Джойнта» під час Голодомору, антисемітським міфам навколо трагедії Голодомору.

«Хотів би відзначити дуже змістовну лекцію зав. відділом історії Другої світової війни Інституту історії України НАНУ проф. Олександра Лисенка «Відображення Голодомору в періодичній пресі окупованої України під час Другої світової війни», а також блискучий аналіз доповідей на секції проф. Юрія Шаповала (Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України), – зазначив д-р Щупак. – Також хотів звернути увагу на надзвичайну важливість наукового обговорення теми Голодомору й різних його аспектів не тільки українськими, але й європейськими, американськими та канадськими вченими, що має особливе значення в контексті дискусії навколо визнання Німеччиною Голодомору геноцидом».

Матеріали конференції будуть надруковані і представлені науковцям і громадськості.