Науково-практична онлайн–конференція «Запорізькі єврейські читання-2021»

13 травня на базі історичного факультету Запорізького національного університету відбулась онлайн-конференція «Запорізькі єврейські читання–2021». Захід, організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» і Запорізьким національним університетом, зібрав науковців, студентів та аспірантів.

Відкрив роботу конференції доктор історичних наук, декан історичного факультету Запорізького національного університету проф. Володимир Мільчев. З вітальними словами до учасників заходу звернулися керівник освітніх програм Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова та д-р Ігор Щупак.

Під час пленарного засідання із доповідями, присвяченими різноманітним аспектам історії єврейського народу, Другої світової війни та Голокосту, виступили проф. Володимир Мільчев («Євреї-перехристи в гайдамацьких ватагах середини XVIII століття»), кандидат історичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин та всесвітньої історії ЗНУ, проф. Олександр Давлєтов («Антисемітські заклики, гасла, лозунги НСДАП від Веймарської Республіки до Третього Рейху як інструмент у справі конструювання внутрішнього ворога»), д-р Ігор Щупак («Рятівники євреїв під час Голокосту: історія і політика пам’яті»)

Далі конференція продовжила роботу у форматі секцій – «Історія та історична пам’ять» і «Філологія». На філологічній секції, зокрема, розглядались питання висвітлення єврейської історії та культури у художніх творах.

Трансляція конференції доступна для перегляду на Youtube-каналі Інституту «Ткума».