Всеукраїнська науково-практична конференція "Єврейська спадщина та сучасність"

Протягом 1-2 березня у Дніпрі проходила Перша Всеукраїнська науково-практична конференція "Єврейська спадщина та сучасність", організована Міжнародним гуманітарно-педагогічним інститутом "Бейт-Хана" у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Інститутом "Ткума", Федерацією єврейських громад України та ін. Метою конференції стало обговорення нових наукових і практичних результатів із різноманітних напрямків єврейських досліджень.

На відкритті конференції з вітальними словами виступили ректор Міжнародного гуманітарно-педагогічного інституту «Бейт-Хана» д-р Ріма Аронова, головний рабин м. Дніпра та Дніпропетровської області Шмуель Камінецький, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Жанна Кошкіна, старший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України д-р Наталія Бакуліна.

Наукові співробітники Інституту "Ткума" і Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" Валентин Рибалка і Марина Стрільчук виступили із доповідями під час роботи секції "Культурне життя та історія єврейських громад". Програмою конференції було передбачено екскурсію Музеєм Голокосту, яку провела Ірина Радченко. Координатор освітніх програм Інституту "Ткума" Ірина Піскарьова поспілкувалася з учасниками наукового заходу та розповіла про освітні проекти, до яких можуть долучитися вчителі, студенти і школярі.

Матеріали конференції будуть опубліковані у науково-практичному щорічнику гуманітарного профілю «Єврейське знання» і в додатку до нього – педагогічному альманасі «Хінух» («Виховання»).