24 листопада відбулася чергова зустріч робочої групи щодо підготовки інформаційно-методичних матеріалів про події в Україні 2013-2014 років, зокрема – Революцію Гідності та російсько-українську війну, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України. До участі в обговоренні долучились Павло Полянський, заступник Міністра освіти і науки; Володимир Головко, к.і.н., Інститут історії України НАН України; Раїса Євтушенко, головний спеціаліст Департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН; Ігор Щупак, к.і.н., директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та ін.

Зараз експерти розробляють матеріали у двох форматах: для учнів – у вигляді додаткового параграфа до підручника, який міститиме й візуальний матеріал; для вчителів – як розширений методичний матеріал. Обидва формати охоплюватимуть події Революції гідності, російсько-української війни, політичні процеси, як то президентські та парламентські вибори тощо. Матеріали будуть доступні і в електронному, і в друкованому форматах. Видруковані матеріали будуть поширені серед загальноосвітніх навчальних закладів. Матеріали будуть долучені до навчальної програми 11-х класів з Історії України.

На відміну від розширеного методичного матеріалу, додаток до підручників буде більш стислим, половину обсягу займатиме змістовна інфографіка та ілюстрації.

У рамках підготовки навчального матеріалу до українських підручників д-р Ігор Щупак, зокрема, займається висвітленням проблем міжконфесійних, міжнаціональних відносин, «єврейського питання» на Євромайдані і в подальших подіях в Україні.

Над створенням методичного матеріалу для педагогів та параграфу для учнів працюють дві групи експертів та істориків. Матеріал буде підготовлений вже до початку 2015 року.