21−25 вересня у м. Познань (Польща) відбулось XVIІ засідання Українсько-Польської комісії експертів щодо вдосконалення змісту підручників з історії та географії.

Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України та Міністерство освіти Республіки Польща, у традиційній співпраці з Інститутом «Ткума».

У нараді взяли участь відомі польські та українські вчені, зокрема проф. Владзімеж Медрецький, проф. Гжегож Moтикa, д-р Пьотр Kрол, д-р Володимир Головко, Раїса Євтушенко, д-р Ігор Щупак та ін.

Відбулися виступи, пленарна дискусія та безпосередній аналіз змісту польських та українських підручників. Під час роботи засідання експертів розглядалися складні проблеми історії міжнаціональних відносин, воєн, Голокосту та інших геноцидів, проблемні сторінки історії України та Польщі.

Комісія аналізувала не лише зміст, але і форму підручників: якість друку, кількість ілюстрацій, картографічного матеріалу. Д-р Щупак відзначає, що, на жаль, наразі у питанні видавницької якості українські підручники значно поступаються польським.

Наступне засідання комісії відбудеться 21−26 вересня 2015 р. у Чернівцях. Тематикою публічної частини засідання стане обговорення проблем полікультурності у державному та регіональному вимірах в їх історичних і географічних аспектах, а також питання про введення в систему освіти мультимедійних підручників. Інститут «Ткума» готує до цього засідання нові мультимедійні посібники з історії Другої світової війни та Голокосту й іншу освітню літературу.