Співпраця Інституту "Ткума" і Музею Голокосту з ромською громадою Дніпропетровської області

Музей Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»  та Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» налагоджують співпрацю з ромською громадою Дніпра та регіону. 04 серпня відбулись переговори з представниками ромів нашого міста з приводу створення експозиції «Трагедія ромського народу в Україні та Молдові» у Музеї Голокосту, а також щодо можливостей розвитку подальшої співпраці.

Під час зустрічі Любов Кузьменко передала у дар до Музею Голокосту унікальні експонати – сімейні реліквії. Це, зокрема – ромський батог, якому більше 100 років, а також документи і фото з родинного архіву.

Ці експонати стануть основою першої в Україні постійної експозиції, присвяченій геноциду ромського народу, організованого і здійсненого нацистами в 1935–1945 роках на території Німеччини, країн-союзників Третього рейху та окупованих країн. Створення музейної експозиції відбудеться у рамках проекту «Трагедія ромського народу та пам’ять про неї в Україні, Молдові, Польщі та Німеччині», який реалізується за підтримки The International Holocaust Remembrance Alliance. Відкриття заплановане на наступний рік.