День пам’яті жертв геноциду сінті та рома

Сьогодні, 2 серпня – День пам’яті жертв геноциду сінті та рома.

У ніч з 2 на 3 серпня 1944 р. у газових камерах нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау було вбито близько 3-х тисяч ромів та сінті. 20 років тому – 23 листопада 1996 р. лідерами ромських організацій країн Європи та США день 2 серпня було встановлено як офіційну пам’ятну дату. З 2004 р., в Україні, як і в більшості цивілізованих країн світу, на державному рівні вшановують пам'ять сінті та рома. У роки війни нацисти знищили понад 20 тисяч представників цього народу, які мешкали в Україні.

 

Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» та Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» висловлює щирі співчуття всім представникам ромського народу – жертвам та нащадкам жертв цієї трагедії.

Наші організації докладають і практичних зусиль для збереження пам’яті про цей геноцид. Від учора стартував проект «Трагедія ромського народу і пам'ять про нього в Україні, Молдові, Польщі та Німеччині», який здійснюється за підтримки IHRA (The International Holocaust Remembrance Alliance). Його результатом стане створенням музейної експозиції та мобільної виставки.

Запрошуємо до співпраці всіх, кому не байдужа ця тема!