У Музеї Голокосту розкажуть про Голодомор

У Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» готується низка нових експозицій. Зокрема, у залах буде представлена інформація про репресії, геноциди ХХ ст., у тому числі, про Голодомор. Наразі над розробкою нових експозицій працюють наукові співробітники Музею та Інституту «Ткума». І вже стало доброю традицією отримувати консультації від провідних науковців України та світу.
30 листопада з візитом до Музею та Інституту прибули Людмила Гриневич, доктор історичних наук, керівник Українського Центру дослідження Голодомору при Києво-Могилянській академії, та Владислав Гриневич, кандидат історичних, доктор політичних наук, науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних дослідженьім.І.Ф. Кураса НАН України, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія». Вони взялиучасть у робочій нараді наукових співробітників Інституту «Ткума» та Музею, присвяченій обговоренню нових експозицій.

Проф. Владислав Гриневич відзначає, що Музей Голокосту – насправді європейський музей, бо використовує новітні мультимедійні технології та постійно розвивається. На думкупрофесора, з моменту відкриття Музею в експозиції помітні якісні зміни і дуже важливо, що співробітники у нових блоках продовжують використовувати образність та асоціативність. Проф. Гриневич запропонував цікаві образи для відображення теми єврейських погромів та Голодомору.

Проф. Людмила Гриневич запевняє, що у побудові експозиції дуже важливо визначити магістральні теми та зберігати пропорційністьу поданні матеріалу, щоб не перевантажувати відвідувачів інформацією та донести головний посил. Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» досі дуже добре справлявся із цією непростою задачею і, безумовно, нові експозиції теж не розчарують, упевнена пані професор.
Під час робочої наради були обговорені важливі методологічні питання. Результати роботи над новими експозиціями сподіваємось побачити вже найближчим часом.