З 26 по 31 серпня близько 100 студентів з різних куточків України та близького зарубіжжя зібралися разом, щоб провести п'ять незабутніх днів у літньому таборі, що його щорічно організовує молодіжна організація «Гілель».
Місцем зустрічі цього року стало мальовниче село Маньківка, розташоване в Уманському районі Київської області. Атмосфера справжнього українського села та чудові краєвиди налаштовували на активний відпочинок й інтелектуальний розвиток. Тут знайшлося місце і заняттям з єврейської історії та традицій, і зустрічам з цікавими гостями, і роботі в творчих майстернях, і веселим вечірнім заходам.
Програма табору була підготовлена і реалізована дружною командою мадрихів під керівництвом директора сімферопольського «Гілеля» Діани Лібман. «Make it Jewish» – саме так звучало гасло цьогорічної програми, котре точно відображає головну мету цього молодіжного табору – посилення самоідентифікації єврейських студентів та відродження єврейської культури і звичаїв.
Традиційно до реалізації навчальної програми табору долучився Український інститут вивчення Голокосту «Ткума». Д-р Олександра Леонова, керівник наукового відділу Інституту, провела три лекції-бесіди для учасників табору.
Програма була побудована за принципом «Лімуду»: одночасно проводилися кілька лекцій та тренінгів. Студенти самі вирішували, на яке заняття йти. Лекції-бесіди д-ра Леонової користувалися популярністю у великої кількості студентів. Питання історичного минулого на її лекціях тісно переплітались із проблемами сучасності. Під час лекції «Звичайний фашизм та “єврейське питання”» присутні намагались розібратись з поняттями «фашизм», «нацизм» та «націоналізм». Учасники проводили багато аналогій та бачили паралелі 1930-х рр. із сьогоденням. Через асоціації та аналіз історичних подій лектор допомагала студентам розібратись з історичною термінологією, що наразі стала об’єктом маніпуляцій.
Ще одне заняття було присвячено їдишському авангардному мистецтву. Учасники занурились в історію культури свого народу. Мадрихи відзначали, що студенти настільки захопилися запропонованою темою, що продовжували її обговорення поза межами лекційної зали.
Не всім поки пощастило завітати у Дніпропетровськ, відвідати Центр «Менора» та побувати у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокоств Україні», тож д-р Олександра Леонова провела віртуальну екскурсію по залах Музею. Присутніх вразила сучасність експозиції, мультимедійне оснащення.
Студенти висловили побажання відвідати Музей та продовжити співпрацю з Інститутом «Ткума».