Дебатний турнір ''Dnipro Open 2016''

Протягом 26–28 лютого у Дніпропетровську проходив відкритий щорічний турнір «Dnipro Open», що проводиться громадською організацією «Нове бачення» у партнерстві з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» з 2009 р.

Проект розрахований на учнівську та студентську молодь і утверджує демократичні цінності шляхом взаємодії, співпраці та вирішення соціально значущих проблем суспільного життя. Традиційно теми відкритих дніпропетровських турнірів пов’язані з різними аспектами демократії та прав людини, а такі знання, безумовно, є дуже важливими для кожного громадянина. У рамках проекту його учасники познайомляться з міжнародними форматами дебатів, вдосконалять свої знання про демократичні цінності, права і свободи громадян та будуть навчатися ефективній взаємодії через дебати.

Серед тем, які були запропоновані учням для обговорення – «Реклама приносить більше шкоди, ніж користі», «Найкраща стратегія в конфлікті – це уникнути його», «Різноманітність суспільства несе загрозу для його стабільності», «Уряд технократів – найкращий спосіб боротьби з корупцією» та інші. Традиційно дискусія проходила у двох форматах – формат ціннісних дебатів Карла Поппера (для учнів 6–9 класів) та Всесвітньому форматі шкільних дебатів (9-11класи).

Цього року участь у турнірі взяли 28 команд із Дніпропетровска, Черкас, Києва, Запоріжжя, Бердянська, Кривого Рогу. Учасники мали можливість взяти участь у різноманітних майстернях, які стосувалися форматів дебатів, критеріїв суддівства,питань побудови аргументації тощо.

У перший день відбулися перші майстерні для дебатерів та «круглий стіл» для вчителів на тему: «Дискусії і дебати як спосіб формування громадянської позиції молоді та виховання толерантності». У «круглому столі» взяли участь тренер ГО «Нове бачення» Людмила Давлєтова (м. Дніпропетровськ), тренер БО «Вчителі за демократію та партнерство» Олена Зарічна (м. Тернопіль),  тренер ГО «Нове бачення» Олена Зима, методист УДЦ «Молода гвардія» Світлана Кадирова (м. Одеса), керівник Центру дитячої та юнацької творчості м. Бердянськ Марина Масютіна, д-р філософських наук Запорізького національного університету Володимир Скворець, директор Українського Інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» д-р Ігор Щупак, викладачі з м. Черкаси, Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Дніпропетровськ.

Під час роботи «круглого столу» учасники познайомилися з можливостями застосування педагогічної технології «дебати» в навчальному процесі, ширше подивилися на підходи до патріотичного виховання та способи формування громадянської позиції у школярів. Уході заходу відбувся обмін досвідом та представлення найкращих практик, які працюють в Україні понад 20 років, а також обговорення – яким чином у класі за допомогою дебатів можна розвивати критичне мислення, формувати навички переконливої аргументації, публічних виступів, усне та письмове мовлення, сприяти ефективному спілкуванню та порозумінню.

Переможцями дебатного турніру у Всесвітньому форматі шкільних дебатів стали Ілля Жушман, Діана Деметер та Катя Троценко з команди «MYST» (міський юридичний ліцей та гімназія №12, Дніпропетровськ). Щиро вітаємо переможців!

 

За матеріалами ГО «Нове бачення»