Серпневі наради вчителів

18 серпня 2015р. у Дніпропетровському обласному інституті післядипломної освіти (ДОІППО) відбулися традиційні фахові серпневі наради керівників районних та міських методичних об’єднань вчителів історії, правознавства та суспільних дисциплін, приурочені до початку нового навчального року. У засіданні освітян взяв участь д-р Ігор Щупак, директор Інституту «Ткума» та Музею Голокосту.

Тема наради була сформульована як «Підвищення ефективності уроків історичного та суспільствознавчого компонентів засобами креативного навчання». У нараді взяли участь керівники методичних об'єднань вчителів історії та правознавства, методисти історії та правознавства управлінь і відділів освіти, шкільні вчителі.

Нараду відкрила старший викладач кафедри педагогіки і психології ДОІППО Вікторія Кротенко, доповідь якої була присвячена освітнім стратегіям соціалізації особистості в громадянському суспільстві.

Д-р Ігор Щупак розповів про зміни у програмах з історії та представив доповідь на тему «Як зробити навчання цікавим. Інтеграція музейного потенціалу в навчально-виховну роботу». Зацікавлення у присутніх викликала презентація авторського підручника з історії середніх віків для школярів сьомих класів. Вчителі та методисти зазначили, що пропонований підручник якісно відрізняється від тих навчальних видань, що зараз пропонуються учням.

Продовжила нараду завідуюча навчально-методичною лабораторією суспільних дисциплін кафедри гуманітарної освіти ДОІППО Людмила Базилевська. На прикладі листа Міністерства освіти і науки України вона розповіла про засоби протидії пропаганді сепаратизму та антиукраїнській ідеології в системі освіти.

Наприкінці наради було накреслено головні напрямки роботи методичних об’єднань у новому навчальному році та визначено можливості вчителів у поступовому та результативному втіленні новітніх тенденцій у викладанні історії та суспільствознавства.