Освітній семінар «Дослідження»

21–23 листопада пройшов освітній семінар «Дослідження», організований ЄА «Сохнут». Семінар передбачав подорож по слідам єврейського життя у Дніпропетровську, Новомосковську та Кривому Розі.
До реалізації програми семінару долучились співробітники Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума».
Екскурсійна програма включала в себе відвідини музеїв та пам’ятних місць. «Дослідження» Дніпропетровська включало в себе візитдо Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» та екскурсію єврейськими місцями. Обидві екскурсії дляучасників семінару провів Валентин Рибалка, науковий співробітник Музею та Інституту «Ткума». У Новомосковську організатори запланували церемонію пам’яті та візит до місцевого музею.Про історію євреїв Новомосковська розповідали Валентин Рибалка та Костянтин Мешко, співробітник новомосковського музею та активний учасник програм Інституту «Ткума». Останнє місто, яке відвідали «дослідники», – Кривий Ріг. Світлана Піддубна, керівник регіональних освітніх програм Інституту «Ткума», провела для учасників семінаруекскурсію по Музею Михайла Мармера. Окрім того, учасники семінару відвідали місця розстрілів євреїв у Кривому Розі.

Семінар містив також насичену лекційну програму, в рамках якої д-рОлександра Леонова, керівник наукового відділу Музею та Інституту «Ткума», прочитала дві доповіді. Одна з них висвітлювала єврейське життя в Українідо Голокосту, друга була присвячена історії Шоа в Україні.

Також на семінарі був запланований перегляд фільмів, обговорення, інтерактивні заняття.
Учасники «Дослідження» відзначають, що подібні семінари дуже корисні для відродження єврейської національної ідентичності та збереження історичної пам’яті.