У Вільнюсі відбувся семінар «Перлини культури їдиш»

9–11 травня у м. Вільнюс на базі Міжнародного центру мови та культури їдиш при Всесвітньому Єврейському Конгресі проходив семінар «Перлини культури їдиш». Учасниками семінару стали співробітники Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», українські вчителі та викладачі вищих навчальних закладів.

Місто Вільнюс – Литовський Єрусалим – протягом багатьох століть був одним із центрів єврейської культури у Європі, а їдиш був рідною мовою європейського єврейства протягом сотень років. За деякими оцінками, до Другої світової війни на їдиш говорили 11-13 млн. людей.

Учасники семінару отримали можливість познайомитися з багатою спадщиною культури їдиш за допомогою лекцій досвідчених фахівців з цієї теми, таких як історик і викладач єврейської історії Литви Ілля Лемперт, викладач Вільнюського університету, старший бібліограф єврейської книги у Національній бібліотеці Литви д-р Лара Лемперт, академічний керівник Міжнародного центру мови та культури їдиш у Вільнюсі д-р Мордехай Юшковський.

Протягом усіх днів семінару проходили екскурсії єврейськими місцями Вільнюса, що вдало доповнило насичену лекційну програму.