МІЖНАРОДНИЙ МІЖРЕЛІГІЙНИЙ МОЛОДІЖНИЙ СЕМІНАР "КОВЧЕГ-2021" ЗАВЕРШЕНО!

П’ять насичених днів семінару промайнули надзвичайно швидко, і 19 липня відбулось урочисте закриття нашого «Ковчегу-2021».

Але перед цим на учасників чекав яскравий, насичений та пізнавальний український день. Розпочався він на території наших друзів і партнерів – в Дніпровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького. Щиро дякуємо директорці Музею Юлії Пісчанській за організацію екскурсії залами Музею від д-ра Катерини Грищенко; Ганна Терянік провела зустріч з експозицією першого в Україні Музею АТО. На завершення відбувся перегляд унікального панорамного фільму про війну на Сході України. Чимало учасників семінару не могли стримати сліз і в Музеї АТО, і під час демонстрації фільму.

Там же, у приміщенні ДНІМ ім. Яворницького, «ковчегівці» прослухали пізнавальну лекцію директора Центру близькосхідних досліджень (м. Київ) Ігоря Семиволоса «Конкуренція, насильство та взаємодія на півдні України. Досвід ХХ сторіччя».

Після цього «Ковчег» відправився до Петриківки – центру всесвітньовідомого Петриківського розпису. Молодь відвідала Центр народної творчості, випробувала свої художні здібності на майстер-класі з петриківського розпису.

Переїзд до «Миколиного хутора» – і тут, на атмосферному українському подвір’ї всіх пригостили смачними українськими стравами. А після цього на молодь чекала дуже серйозна і важлива розмова. Її провела легендарна людина – член-засновника Української Гельсінської групи, дисидент і правозахисник, відомий публіцист і релігієзнавець, проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович. «Я кажу про таких людей, що саме вони обертають колесо історії, – підкреслив д-р Ігор Щупак. – А лекція пана Мирослава була присвячена величній постаті Митрополита Андрея Шептицького. Розмова зачепила і розум, і серця молоді; тож не дивно, що питань до пана Мирослава було чимало».

Наступним досвідом для молоді став майстер-клас з культури церковного піснеспіву від групи сестер Чину Святого Василія Великого з місійної станиці м. Запоріжжя.

І ось – завершення Українського дня і всього цьогорічного «Ковчегу»: проникливі промови і навіть пісні; вручення Сертифікатів учасникам і фільм-хроніка про «Ковчег-2021» від IT-спеціалістів Інституту «Ткума» Владислава Базилевського, Дмитра Коновалова, Олексія Брановицького.

Щиро дякуємо усім нашим кримськотатарським, польським, українським, єврейським партнерам і друзям, молодим людям – учасникам «Ковчега-2021», усім співробітникам Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Дякуємо – і до зустрічі на «Ковчезі-2022»!