Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар "Ковчег-2018"

Завершився тринадцятий Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег», що тривав з 2 по 10 липня. Традиційно його учасниками стали представники української, єврейської, польської, кримськотатарської молоді, об’єднані у чотири групи.

Основна частина програми семінару проходила у монастирі Римо-католицької церкві Францисканського статуту у с. Більшівці (Івано-Франківська область). Традиційно все почалося з інтеграційних тренінгів, які згуртували учасників і дали їм можливість у невимушеній ігровій атмосфері познайомитися одне з одним.

До участі в організації навчальної програми семінару долучилися вчені та громадські діячі Алім Алієв, проф. Йосиф Зісельс, д-р Ольга Кирилюк, проф. Мирослав Маринович, д-р Олег Павлишин, д-р Олена Соболева, Мурат Сулейманов, Юстина Хшановська, д-р Ігор Щупак та інші. За «ковчегівською» традицією, усі заняття проводилися в інтерактивному форматі, спілкування учасників семінару з лекторами не обмежувалося навчальною аудиторією – воно продовжувалося і в неформальній обстановці: за чашкою кави, біля ватри, у монастирських келіях.

Особливої яскравості семінару надають національно-культурні презентації. Кожній групі відводився день для представлення культури свого народу: національних костюмів, традиційних страв, пісень, танців, релігійних обрядів. Саме таким чином приходить усвідомлення незлічених багатств, що існують поряд на українській землі. Учасники «Ковчегу» разом пекли татарські чебуреки, плели віночки на Івана Купала, зустрічали шабат.

Традиційно семінар містив і насичену екскурсійну програму. Цього року учасники «Ковчегу» відвідали польське місто Освєнцим, де за часів Другої світової війни працював нацистський концентраційний табір та «табір смерті» Аушвіц-Біркенау.