Всеукраїнська наукова конференція VI Новицькі читання

17 жовтня на базі історичного факультету Запорізького національного університету відбулася Всеукраїнська наукова конференція «VI Новицькі читання». На конференцію завітали науковці з південно-східного регіону: Дніпропетровська, Херсона, Бердянська, Мелітополя, Маріуполя, Ялти, Сімферополя, Запоріжжя та Києва.

Організаторами конференції виступила низька наукових інституцій, зокрема - Запорізьке наукове товариство ім. Я. П. Новицького, Східний  інститут українознавства ім. Ковальських, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України та ін.

«Новицькі читання», засновані в 2003 році доктором історичних наук, професором кафедри джерелознавства, історіографії ЗНУ Анатолієм Бойко, стали традиційним заходом і протягом останніх років набули всеукраїнського масштабу.

Під час конференції науковці розглянули такі актуальні на сьогодні історичні теми, як: «Туристичний потенціал Запоріжжя»; «Спроба реалізації царською владою та Тимчасовим урядом імперського проекту «Новоросія»; «Роль етнічного чинника у розгортанні партійно-політичної боротьби та військового протистояння на півдні України за часів Центральної Ради» та ін.

До конференції долучились також представники Інституту «Ткума». Д-р Олександра Леонова виступила на пленарному засіданні конференції перед вченими-учасниками конференції, а також перед студентами університету. Темою її доповіді звучала як «Історіографічна ситуація на Півдні України кінця ХІХ – початку ХХ ст.: між аматорством і професіоналізмом».